Podpisano umowę na dotację dla szpitala w Wejherowie

17-10-2018 | Aktualności

Burmistrz Miasta Redy Krzysztof Krzemiński podpisał umowę, w myśl której Gmina Miasto Reda przekaże pieniądze na zakup aparatu do USG dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie im. F. Ceynowy.

Na sesji w dniu 4 września Rada Miejska w Redzie podjęła uchwałę o udzieleniu spółce „Szpitale Pomorskie” dotacji celowej w wysokości 20 000 zł  na zakup aparatu USG dla szpitala w Wejherowie. Środki pochodzą w całości z budżetu Gminy Miasto Reda na 2018 rok. Umowa została podpisana w Redzie. Spółkę „Szpitale Pomorskie”, do której należy wejherowski szpital reprezentowali Prezes Zarządu Jolanta Sobierańska – Grenda i Wiceprezes Zarządu Andrzej Zieleniewski.

Nie jest to pierwsza pomoc przekazana przez redzki samorząd dla wejherowskiego szpitala. W latach 2014 – 2018 Gmina Miasto Reda przekazała Szpitalowi Specjalistycznemu dotacje w łącznej kwocie 136 tysięcy zł.