Miejskie Przedszkole nr 1 oficjalnie otwarte

08-10-2018 | Aktualności, Galeria, Galeria 2018

W miniona sobotę, 6 października odbyło się uroczyste otwarcie Przedszkola nr 1 przy ul. Gniewowskiej w Redzie (dawniej „Akademia Pana Kleksa”). W uroczystości uczestniczyli m.in. dzieci uczęszczające do przedszkola wraz z rodzicami, Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój, radni, przedstawiciele lokalnego samorządu z Burmistrzem Miasta Redy Krzysztofem Krzemińskim na czele. Całość uświetniły występy małych przedszkolaków.

Podczas wakacji przeprowadzono termomodernizację budynku, a na dachu przedszkola zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy 4,32 kWp, w skład której wchodzi 16 sztuk paneli fotowoltaicznych. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków stanowiących własność Gminy Miasto Reda z podziałem na części”, w ramach Programu Regionalnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przypominamy, że Gmina Miasto Reda realizuje projekt „Przedszkolaki z perspektywą – utworzenie 275 nowych miejsc przedszkolnych w Redzie”. W ramach projektu dofinansowane będzie bieżące funkcjonowanie publicznych przedszkoli, wliczając w to ofertę zajęć dodatkowych. Rodzice będą w tym czasie ponosili jedynie koszty wyżywienia dzieci.