Jubileuszowe XX Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych

Do XX  Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych, zgłoszono – w kategorii open 22 zespoły z Urzędów: UM i G Września, UM Ostrołęka, UM i G Pelplin, Starostwo Powiatowe  Starogard Gdański, UM Milicz, Urząd Marszałkowski woj. Pomorskiego, Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko – Pomorskiego, UM Bydgoszcz, Urząd Marszałkowski woj. Małopolskiego, UM Bielsk Podlaski, UG Stare Pole, Starostwo Powiatowe Człuchów, Starostwo Powiatowe Nysa, UG Luzino, UM Reda, UM Płock, Starostwo Powiatowe  Żywiec, UM Świdnica, Urząd Gminy Choczewo, Urząd Miasta Mysłowice, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych; w  kategorii + 45 lat 11 zespołów z Urzędów: UM Częstochowa, Starostwo Powiatowe  Tczew, UM Zabrze I, UM Zabrze II, UM Gliwice II, UM Gliwice III, UG Choczewo II, Starostwo Powiatowe Człuchów II, UM Kędzierzyn Koźle, Urząd Gminy Osielsko, Urząd Gminy Goleniów.

Uczestników mistrzostw przywitał dyrektor MOSiR Reda Jerzy Conradi, zaś otwarcia  Mistrzostw dokonał burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński.

W otwarciu mistrzostw uczestniczyli m. in, Gabriela Lisius starosta wejherowski,  Robert Rolbiecki przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Kazimierz Okrój przewodniczący Rady Rady Miejskiej w Redzie, Małgorzata Lewińska wice przewodnicząca Rady Miasta, Halina Grzeszczuk z-ca burmistrza miasta Redy, Andrzej Byczkowski dyrektor PZPOW, który był organizatorem I MP, radni  miasta Redy.

Otwarcie  uświetniły swoimi występami profesjonalne tancerki, gimnastyczki  artystyczne oraz baletnice z zespołu cheerleaders FLEX Sopot. Na co dzień tańczą w Ergo Arenie Sopot-Gdańsk, dopingując drużyny spod znaku Trefla. Znane są także z teledysków Donatana, Cleo, występów na parkietach NBA (Phoenix i Washington). Oficjalne cheerleaderkami Reprezentacji Polski w piłce siatkowej. Można je będzie zobaczyć na finałowych meczach Atomu Trefla Sopot i o brązowy medal Lotosy Trefla Gdańsk,  oraz Redzka Orkiestra Dęta – kapelmistrz Mateusz Zielke.

Pierwszego dnia mistrzostw rozegrano 36  meczy w grupach, grano do 21 punktów w secie / tie -break 15 punktów/, wygrana do dwóch setów.

Zawody odbywały się tradycyjnie w Zespole Szkół nr 1 oraz w Zespole Szkół nr 2 w Redzie.

Wyniki meczów w grupach kategorii open;

Grupa A 

L.p. 1.2.3.4.5.punktysetymiejsce
1.Lipuszx2:10:22:10:264:6III
2.Bydgoszcz1:2x1:22:00:254:6IV
3.Kujawsko-Pomorski U Marsz.2:02:1x2:00:276:3II
4.Świdnica1:20:20:2x0:241:8V
5.Starogard Gd.2:02:02:02:0x88:0I

Grupa B

L.p. 1.2.3.4.5.punktysetymiejsce
1.Stare Polex2:02:02:02:188:1I
2.Nysa0:2x2:12:01:265:5III
3.Choczewo I0:21:2x2:10:253:7IV
4.Płock0:20:21:2x0:241:8V
5.Mysłowice1:22:12:02:0x77:3II

Grupa C

L.p. 1.2.3.4.punktysetymiejsce
1.Wrześniax0:20:20:230:6IV
2.Luzino2:0x1:22:055:2II
3.Człuchów2:02:1x2:066:1I
4.Żywiec2:00:20:2x42:4III

Grupa D

L.p. 1.2.3.4.punktysetymiejsce
1.Bielsk-Podlaskix2:01:22:055:2II
2.Mazowiecka JWPU0:2x0:20:230:6IV
3.Milicz2:12:0x2:066:1I
4.Małopolski U Marsz.0:22:00:2x42:4III

 Grupa E

L.p. 1.2.3.4.punktysetymiejsce
1.Ostrołękax2:12:00:266:1I
2.Reda1:2x2:02:055:2II
3.Pelplin0:20:2x0:230:6IV
4.Pomorski U Marsz.0:20:22:0x42:4III

Grupa G

L.p. 1.2.3.4.5.6.punktysetymiejsce
1.Osielskox0:20:20:20:20:250:10VI
2.Tczew2:0x1:20:21:20:264:8V
3.Zabrze II2:02:1x2:01:20:287:5III
4.Częstochowa2:02:00:2x1:20:275:6IV
5.Choczewo2:02:12:12:1x0:298:5II
6.Gliwice II2:02:02:02:02:0x1010:0I

Grupa H

L.p. 1.2.3.4.5.punktysetymiejsce
1.Gliwice IIIx0:21:21:22:054:6IV
2.Goleniów2:0xI:21:22:066:4III
3.Kędzierzyn Koźle2:12:1x0:22:076:4II
4.Człuchów2:12:02:0x2:088:2I
5.Zabrze III0:20:20:20:2x40:8V

Mecz o brązowy medal: Urząd Miasta Ostrołęka – Urząd Miasta Mysłowice  2:0 (21:18;21:16)

FINAŁ: St. Powiatowe Starogard Gdański – Urząd Gminy Stare Pole (pow.Malborski) 2:0  (21:13;21:16)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW kat. open

  1. Starostwo Powiatowe Starogard Gd.
  2. Urząd Gminy Stare Pole                                                                     
  3. Urząd Miasta Ostrołęka
  4. Urząd Miasta Mysłowice                                                           
  5. Starostwo Powiatowe Człuchów
  6. Urząd Miasta Milicz
  7. Urząd Miasta Bielsk-Podlaski
  8. Urząd Gminy Luzino                                                                                                
  9.  Urząd Miasta Reda                                                                                           
  10. Starostwo Powiatowe Nysa
  11. Starostwo Powiatowe Żywiec
  12. Małopolski Urząd Marszałkowski 
  13. Urząd Miasta Bydgoszcz   
  14. Pomorski Urząd Marszałkowski
  15. Kujawsko – Pomorski Urząd Marszałkowski
  16. Urząd Gminy Lipusz
  17. Urząd Gminy Choczewo
  18. Urząd Miasta i Gminy Września 
  19. Urząd Gminy Pelplin
  20. Mazowiecka J.W.P.U 
  21. Urząd Miasta Płock
  22. Urząd Miasta Świdnica

Skład drużyny Mistrzów Polski open: Anna Hohn, Monika Walentynowicz, Lucyna Dydzińska, Jarosław Szwajkowski, Michał Pielak, Piotr Papke, Krzysztof Dusowski.                                                    Skład drużyny Wicemistrzów Polski open: Zbigniew Kowalski, Jarosław Szturmowski, Marcin Nojman, Anna Michna, Piotr Chajeł,  Aleksandra Burlińska, Agata Prusaczyk-Szyła.

Wyniki meczy o miejsca kategoria 45 +

FINAŁ: Urząd Miasta Gliwice Starostwo Powiatowe Człuchów II 2:1(21:16;18:21;15:10)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW kat.  45 +

  1. Urząd Miasta Gliwice II
  2. Starostwo Powiatowe Człuchów II
  3. Urząd Gminy Choczewo
  4. Urząd Miasta Zabrze II
  5. Urząd Miasta Gliwice III
  6. Urząd Miasta Częstochowa
  7. Urząd Gminy Goleniów  
  8. Urząd Miasta Kędzierzyn Koźle 
  9. Starostwo Powiatowe Tczew
  10. Urząd Miasta Zabrze III
  11. Urząd Gminy Osielsko

Skład drużyny Mistrzów Polski kat.  45 + : Urszula Molska, Anna Trzcińska, Katarzyna Walke, Anna Warda, Stanisław Ciupa, Stefan Molski, Kazimierz Niemczynowski, Adam Wolański;              

Skład drużyny Wicemistrzów Polski kat. 45 +:  Michalina Kutz, Joanna Drewczyńska, Karolina Dąbrowska, Jacek Weltrowski, Piotr Sperling, Piotr Michałowski, Aleksander Niemczyk, Magdalena Chabowska, Leszek Szczepański, Robert  Szymkowicz, Władysław Strojk.

W mistrzostwach wzięło udział ok. 350 uczestników.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA XX MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH, REDA 21-24.04.2016 r.

Zwycięskie drużyny za miejsca I – IV, otrzymały okolicznościowe puchary, medale.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali okolicznościowe koszulki i gadżety.

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:

– najsympatyczniejszy zespół, (Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Redzie Kazimierza Okroja) –    Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych,

– najlepsza siatkarka –  ANNA HOHN (Starogard  Gdański)

– najlepszy siatkarz  open  –  MARCIN NOJMAN (Stare Pole)

-najlepszy siatkarz kat. + 45 – STEFAN MOLSKI Gliwice II)

nagroda „Fair Play”(Puchar Dyrektora MOSiR Reda Jerzego Conradi) – Urząd Miasta Płock

– Miss Mistrzostw – Justyna Potrykus (Urząd Miasta Redy)

– najstarszy zawodnik  Mistrzostw –Janusz Siejka (Urząd Miasta Gliwice)

-najambitniejsza zawodniczka Mistrzostw – Izabela Smarzyńska (Urząd Gminy Choczewo)

– za promocję Mistrzostw i swojego miasta/gminy – Urząd Miasta Świdnica

– najlepiej dopingująca drużyna –  Urząd Miasta Milicz      

Organizatorzy XX Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej  Pracowników Samorządowych w Redzie, dziękują wszystkim zespołom za udział, ambitna grę, życząc jednocześnie szczęśliwego powrotu do domu, sukcesów w pracy zawodowej, dalszego podnoszenia kunsztu siatkarskiego.

Do zobaczenia na wiosnę roku przyszłego na XXI Mistrzostwach Polski Pracowników Samorządowych.

MPPSwPS otwarcie 2016XX MPwPSPS Zwycięzcy kat open XX MPwPSPS Zwycięzcy kat +45