Informacja MZKZG dot. nowych cen biletów

Zmiany w ofercie biletów metropolitalnych

Informujemy, iż od 1 stycznia 2016 r. nastąpią zmiany w ofercie biletów metropolitalnych

Bilet metropolitalny na linii PKM

Wszystkie kolejowo-komunalne bilety metropolitalne oraz bilet łączony (w wersji na cały obszar MZKZG) obowiązywać będą w pociągach SKM kursujących po linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Posiadacze takich biletów podróżować będą mogli na odcinkach ograniczonych stacjami: Gdańsk Główny, Gdynia Główna i Borkowo (pociągi do/z Kartuz).

Bilety kolejowo-komunalne oraz łączone (w wersji na cały obszar MZKZG) ważne będą też w pozostałych pociągach SKM, a także Przewozów Regionalnych – na odcinkach, których krańce wyznaczają stacje Luzino, Cieplewo, Reda Rekowo i Babi Dół.

Nowe ceny biletów kolejowo-komunalnych

Zmianie ulegną ceny kolejowo-komunalnych biletów metropolitalnych. Ceny biletów komunalnych – ważnych w autobusach, trolejbusach i tramwajach, pozostają na dotychczasowym poziomie.

Stare i nowe ceny biletów

Bilety czasoweStara cena (zł)Nowa cena (zł)
NUNU
24–godzinnyKOLEJOWO-KOMUNALNY DWÓCH ORGANIZATORÓW – obowiązuje
w pociągach (SKM – w tym na linii PKM i PR) oraz w pojazdach: ZTM w Gdańsku albo ZKM w Gdyni albo MZK Wejherowo
178,518 9
201021 10,5
72–godzinnyKOLEJOWO-KOMUNALNY WSZYSTKICH ORGANIZATORÓW – obowiązuje w pociągach (SKM – w tym na linii PKM i PR) oraz
402042 21
30-dniowy albo miesięcznyKOLEJOWO-KOMUNALNY DWÓCH ORGANIZATORÓW – obowiązuje
18693200 100
220110240 120

Osoby, które od Nowego Roku będą chciały wykorzystać papierowe, kolejowo-komunalne bilety 24h lub 72h w starych cenach, będą musiały dokupić specjalny bilet – dopłatę, kasowaną równocześnie z biletem podstawowym. Dopłaty dostępne będą we wszystkich punktach sprzedaży biletów metropolitalnych do 29 lutego 2016 r., a do 30 czerwca 2016 r., w wybranych punktach ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo.

Nowy promocyjny bilet MZKZG łączony z biletem kolejowym

Obecnie sprzedawany przez kasy kolejowe bilet metropolitalny promocyjny 30+, rozpoczynający ważność w 2015 r., będzie dostępny tylko do 31 grudnia 2015 r. Bilety rozpoczynające ważność od 1 stycznia 2016 r. lub później zostaną zastąpione nowym biletem łączonym, składającym się z dwóch części:

• komunalnej (emitowanej przez MZKZG), umożliwiającej podróżowanie wszystkimi autobusami, trolejbusami i tramwajami w komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo,
  • kolejowej (emitowanej przez SKM), umożliwiającej podróżowanie wszystkimi pociągami SKM (w tym na linii PKM) i Przewozów Regionalnych na obszarze MZKZG. Przejazdy pociągami SKM i PR realizować będzie można na odcinkach ograniczonych stacjami: Luzino, Cieplewo, Reda Rekowo, Borkowo (pociągi do/z Kartuz) oraz Babi Dół (pociągi do/z Kościerzyny).

Bilet łączony MZKZG, w cenie normalnej, kosztował będzie 210 zł (94 zł za część komunalną oraz 116 zł za część kolejową). To 30 zł taniej od obowiązującej od 1 stycznia ceny kolejowo-komunalnego biletu wszystkich organizatorów (240 zł), który zakresem odpowiada biletowi łączonemu.

Tak, jak w ofercie 30+, uprawnieni pasażerowie skorzystać będą mogli z przysługujących im ulg – 50% dla części komunalnej oraz 33% , 37% , 49%, 51%, 78% lub 93% dla części kolejowej.

Ceny biletów łączonych dla wybranych grup osób uprawnionych do przejazdów ulgowych

Wybrane grupy osób uprawnionych do przejazdów ulgowychCena części komunalnej (zł)*Cena części kolejowej (zł)*Razem cena biletu łączonego (zł)
Studenci, którzy nie ukończyli 26 lat4756,84103,84
Uczniowie 4759,16106,16
Nauczyciele 9477,72171,72
Posiadacze Karty Dużej Rodziny (rządowej) 9459,16153,16
 Obie części stanowią integralną część biletu łączonego i nie mogą zostać zakupione oddzielnie

Nowy bilet łączony dostępny będzie w kasach SKM na przystankach: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Sopot, Gdynia Redłowo, Gdynia Wzg. Św. Maksymiliana, Gdynia Główna, Gdynia Leszczynki, Gdynia Chylonia, Reda, Wejherowo i Luzino.