DNI REDY na sportowo

Tradycyjnie trzecim dniem w czasie DNI REDY jest DZIEŃ SPORTU. Główna imprezą tego dnia był bieg urodzinowy miasta Redy - II Redzki bieg na dystansie 10 km, o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. Mimo upalnej pogody na starcie stanęło prawie 300 zawodniczek i zawodników w różnym wieku. Biegnący chwalili trasę, była selektywna jednak większość przebiegała w lesie co dawało cień. Zwycięzcą w kategorii open został Daniel Chuchała osiągając czas 0.34,59, drugi zameldował się na mecie Radosław Zajk z czasem 0.36,56, obaj mieszkańcy Redy, trzeci był gdynianin Robert Hass z czasem 0.37,09, cała trójka niezrzeszona. Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła Małgorzata Tuwalski z Gdańska (LLKS Zantyr Sztum) 0.42,06, kolejne miejsca zajęły - Joanna Dobrowolska Lębork/Reda (Maja Team) 0.42,41 i Elżbieta Tuwalska Gdańsk (LLKS Zantyr Sztum) z czasem0.44.29. Dwoje zwycięzców kat. open otrzymało rowery ufundowane przez pana Marszałka Mieczysława Struka. Były też nagrody rzeczowe w poszczególnych kategoriach wiekowych. Obiecano sobie spotkać się w Redzie na kolejnym biegu za rok. A na stadionie MOSiR była rywalizacja, gry i zabawy ruchowe. Tekst: Michał Kaczmarek