XVIII Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych za nami.

grupowe XVIII mistrzostwa Polski w piłce siatkowej samorządowców

W XVIII Mistrzostwach Polski w Piłce Siatkowej Pracowników Samorządowych, udział wzięły– w kategorii open 22 zespoły w kategorii + 45 lat 11 zespołów.

W trakcie trzydniowych Mistrzostw rozegrano na 7 boiskach 103 mecze grano do 21 punktów w secie / tie -break 15 punktów/, wygrana do dwóch setów. Mistrzostwa odbyły się w salach sportowych Redy – Zespołu Szkół nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół nr 2.

Uczestników mistrzostw przywitał dyrektor MOSiR Reda Jerzy Conradi,  otwarcia Mistrzostw dokonał burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński. W otwarciu mistrzostw uczestniczyli m. in. Józef Reszke starosta wejherowski, Jan Domański wice starosta wejherowski, Jolanta Hałas dyr. Biura Związku Miast Polskich, Jolanta Król przewodnicząca Komisji Sportu Powiatu Wejherowskiego, Kazimierz Okrój przewodniczący Rady Miejskiej Redy, Małgorzata Lewińska i Jan Lica  wice przewodniczący Rady Miejskiej Redy, Teresa Kania wice burmistrz Redy, Hanna Janiak sekretarz Miasta Redy, radni powiatowi i miasta Redy.

Grający w Mistrzostwach – Adam Fujarczuk starosta nyski, Tomasz Hyna  starosta białogardzki, Zbigniew Raczewski wice starosta białogardzki, Jarosław Szturmowski wice przewodniczący Rady Gminy Stare Pole, Janusz Karżak wice burmistrz Gryfina, Tomasz Banach wice Burmistrz Goleniowa.

Otwarcie  uświetniły swoimi występami para taneczna Mateusz Bratke  i Joanna Janiak (kat. modern formacje junior, wice Mistrzowie Świata, Mistrzowie Polski), kat. JAZZ  duet Kinga Dawidowska i Karolina Konkel z zespołu „SPIN” MOSiR Rumia.

WYNIKI:

mecz o brązowy medal: ubiegłoroczni finaliści

Starogard Gdański (I m.2013) – Milicz (II m.2013) 2:1 (21:18,16:21,15:14)

FINAŁ: Ostrołęka – Człuchów I 0:2   (17:21, 20:21)

Skład drużyny Mistrzów Polski open: Ewelina Mazurowska, Karolina Strumowska, Katarzyna Przepierska, Mariola Gwiżdż, Bartosz Węgrzyn, Arkadiusz Dzięgielewski, Tomasz Stromski, Adam Lissewski.

Skład drużyny Wicemistrzów Polski open: Tomasz Kania, Andrzej Kubeł, Adam Łoziński, Jacek Kisiel, Robert Prusaczyk, Dariusz Małkowski, Grzegorz Gankowski, Urszula Iwańczuk, Edyta Oleśkiewicz, Anna Niedbajło, Anna Mierzejewska.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW kat. open

 

1. Starostwo Powiatowe Człuchów I                  

2. UM Ostrołęka                                                  

3. Starostwo Powiatowe Starogard Gdański    

4. UM Milicz                                                        

5. Starostwo Powiatowe Nysa                               

6. UM Reda I                                                              

7. UG Stare Pole                                                    

8. UG Luzino                                                        

9. UM Bielsk Podlaski                                          

10. Starostwo Powiatowe Sokółka II                    

11. Urząd Marszałkowski woj. Kujawsko – Pomorskiego

12. UM i G Września

13. UM Gliwice I  

14. UM Płock                                                    

15. UM Bydgoszcz                          

16. Urząd Marszałkowski woj. Małopolskiego                          

17. Starostwo Powiatowe Sokółka I 

18. U Marsz. woj. Pomorskiego

19. UM i G Pelplin

20. PUP Puck                                                                                                              

21. UDZ Warszawa – Białołęka                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   22. MZD Rzeszów

 

KATEGORIA 45+

mecz o brązowy medal : Gryfino/Goleniów – Gliwice II 0:2 (17:21, 20:21)

FINAŁ : Białogard – Człuchów II 2:1 ( 21:19,13:21,15:8)

Skład drużyny Mistrzów Polski: Bogusław Stanczewski, Paulina Górniak, Jacek Machiewicz, Joanna Wijas, Joanna Grześków, Andrzej Sochacki, Jarosław Piotrowski, Martyna Klekocka, Zbigniew Raczewski, Jan Korzeniowski.

Skład drużyny Wicemistrzów Polski : Magdalena Chabowska, Joanna Drewczyńska, Michalina Kutz, Ewa Gierszewska, Piotr Sperling, Piotr Muchowski, Sławomir Łuczyński Jacek Weltrowski, Wladysław Strojk.

 KLASYFIKACJA KOŃCOWA MISTRZOSTW kat. 45 +

 1.   Starostwo Powiatowe Białogard                          

2. Starostwo Powiatowe Człuchów II                        

3. UM Gliwice II                                                          

4. UM i G Gryfino/Goleniów                                    

5. UM Częstochowa                                                  

6. UM Gliwice III

7. UM Zabrze

8. UG Stare Pole II                                                                                                              

9. UG Choczewo                      

10. UM Reda II

11.   Starostwo Powiatowe Tczew                                                                      

 

Zawodnicy Starostwa Powiatowego w Człuchowie w kat. 45 + nie obronili tytuł z roku ubiegłego. W mistrzostwach wzięło udział ok. 380 uczestników.

Z roku na rok coraz wyższy i wyrównany poziom meczy, jak podkreślali uczestnicy starają się ćwiczyć cały rok, aby efekty sprawdzić na mistrzostwach w Redzie.

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA XVII MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PRACOWNIKÓW SAMORZĄDOWYCH, REDA 24 – 26.04.2014 r.

 

Zwycięskie drużyny za miejsca I – IV, otrzymały okolicznościowe puchary, medale. Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali okolicznościowe koszulki i gadżety.

 

WYRÓŻNIENIA SPECJALNE:

– najsympatyczniejszy zespół, Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Redy Kazimierza Okroja –

UM Zabrze II                              

– najlepsza siatkarka – Anna Niedbajło (UM Ostrołęka)

– najambitniejsza zawodniczka – Alicja Jaskólska (UG Choczewo)                                

– najlepszy siatkarz open – Bartosz Węgrzyn ( (Starostwo Powiatowe Człuchów)                                    

– najlepszy siatkarz kat. + 45 – Jarosław Piotrowski (Starostwo Powiatowe Białogard)                      

– Miss Mistrzostw – Patrycja Kordowska (UM Milicz)                                                                        

– Mister Mistrzostw – Jarosław Lenkiewicz (Star. Pow. Sokółka)                                                                                          

nagroda „Fair Play”, Puchar Dyrektora MOSiR Reda Jerzego Conradi – UM Płock                                                                

– najstarszy zawodnik 45 +, Władysław Stojk (Starostwo Powiatowe Człuchów)                                      

– promocja swojego regionu i mistrzostw – Starostwo powiatowe           Nysa                                                                                                                                                  

– najlepiej dopingująca drużyna – MZD Rzeszów

– najmłodsza zawodniczka – Anna Szarzyńska ((UM i G Września)                                

Wręczeniu medali i wyróżnień towarzyszył znany „ sportowy zespół” „DETKO Band”.

 

Tekst: Michał Kaczmarek