KONFERENCJA „ Kształtowanie ciała, intelektu i ducha, a rozwój człowieka”.

15 listopada 2013 r.  odbyła się VI Miejska Konferencja Profilaktyczna pod patronatem Burmistrza Miasta Redy Pana Krzysztofa Krzemińskiego dotycząca „ Kształtowania ciała, intelektu i ducha,  a rozwoju człowieka”.

Konferencja 1

Konferencję otworzyła Pani wice Burmistrz Terasa Kania, a poprowadziła Pani Wanda Chomacka – pedagog Gimnazjum nr 1 w Redzie. Prelegentami były osoby związane z Małym Trójmiastem Kaszubskim, które zajmują się zawodowo kształtowaniem i wzbogacaniem wiedzy na temat pracy z dzieckiem w różnym okresie rozwojowym jednocześnie czynnie pracującymi w lokalnym środowisku na rzecz dzieci i młodzieży.                 Byli to Pan: dr Paweł Bykowski – Politechnika Gdańska, Marek Kamiński – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1, Ksiądz Mariusz Kunicki, Panie: Danuta Gimińska – wice Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rumi, Małgorzata Rożyńska – pedagog SP nr 6 w Redzie, Hanna Janiak – sekretarz Miasta Redy, Ewa Rój – psycholog, Agnieszka Potrykus-polonista, Alina Kreft- historyk – Gimnazjum nr 1 w Redzie.

Konferencja skupiła środowisko ludzi zajmujących się szeroko rozumianą pracą z młodzieżą   i dziećmi w naszym powiecie.

IMPREZY

Dbając o sprawność ruchową dziecka, przyczyniamy się do rozwoju jego mózgu. Już u dwumiesięcznego płodu ruchy pobudzają komórki nerwowe do rozwoju. Po przyjściu na świat dziecko od pierwszych godzin życia i przez następnych kilka lat stymuluje mózg przez ruch, tworząc podstawy sprawnego uczenia się. Zatem, gdy rozwijamy sprawność fizyczną dziecka, nie tylko dbamy o jego kondycję fizyczną, ale rozwijamy również sprawność intelektualną, czyli dobrą koncentrację i pamięć, sprawne czytanie i pisanie, szybkie kojarzenie. Środowisko małych dzieci powinno obfitować w bodźce ruchowe, takie jak kołysanie, przytulanie, noszenie na rękach, tańczenie wraz z malcem. Zresztą dzieci domagają się tego same, bo wyczuwają, co jest dobre dla rozwoju ich mózgu. Kilkulatki w swoim codziennym programie zabaw powinny mieć okazję do tego, by pokręcić się wokół własnej osi, pohuśtać na huśtawce, pobalansować na równoważni, wspinać się, turlać i skakać. Wszystkie te czynności pobudzają układ przedsionkowy i stymulują rozwój mózgu,  są doskonałym treningiem koordynacji ruchowej i koncentracji – w zdrowym ciele szczęśliwy człowiek.

Materiały, które powstały w czasie Konferencji posłużą do cyklu artykułów, które pojawią się sukcesywnie na łamach Miejskiego Biuletynu Informacyjnego.

Zapraszamy wszystkich do lektury tych publikacji.

FAMILY CUP 2020 FAMILY CUP 2020
WYKAZ GN.9.2020 WYKAZ GN.9.2020