Zaznacz stronę

Przekazanie tablic interaktywnych zakupionych w ramach programu „Cyfrowa Gmina”

17-08-2023 | Aktualności, Galeria

11 sierpnia przekazano do redzkich przedszkoli tablice interaktywne zakupione w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Program Polska Cyfrowa to pierwszy unijny program, który obejmuje fundusze europejskie dla rozwoju cyfryzacji i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Program pozwoli na zapewnienie szerszego dostępu do szybkiego Internetu oraz sprawniejsze załatwianie spraw urzędowych.

Urząd Miasta w Redzie w ramach rządowego programu „Cyfrowa Gmina” otrzymał dofinansowanie w kwocie 801 210 złotych. W Nowoczesny sprzęt informatyczny zostaną wyposażone Urząd Miasta w Redzie, wszystkie szkoły i przedszkola, Fabryka Kultury, Miejska Biblioteka, MOSiR oraz MOPS.

Do redzkich jednostek w najbliższym czasie trafią m.in.:

  • zestawy komputerowe, laptopy i tablety
  • oprogramowanie biurowe i antywirusowe
  • monitory interaktywne
  • profesjonalny sprzęt do serwerowni

Pozyskany sprzęt i oprogramowanie  przyczynią się do podniesienia komfortu pracy, a także umożliwią przeniesienie działania do sieci ze szczególnym zachowaniem zasad dotyczących cyberbezpieczeństwa. Zakup sprzętu IT służącego doposażeniu serwerowni, pozwoli stworzyć infrastrukturę, która będzie w przyszłości służyła projektowaniu własnych usług dla mieszkańców. Zakup ma również na celu zapewnienie ciągłości i poprawę jakości pracy urzędu oraz wszystkich jednostek organizacyjnych miasta Redy.

Fe Popc Poziom Pl

Skip to content