Zaznacz stronę

Nasi Seniorzy zakwalifikowani do TEATRALNEGO PASJANSA 2020!

06-05-2020 | Aktualności, Seniorzy

Grupa  słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakwalifikowała się do projektu „Teatralny Pasjans 2020”, prowadzonego przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku.

Projekt Teatralny Pasjans to inicjatywa Działu Edukacji Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, skierowana do amatorskich grup teatralnych z terenu województwa pomorskiego.

W szóstej edycji Teatralnego Pasjansa uczestnicy jak zawsze zmierzą się z arcydziełami literatury światowej. W tym roku grupy zrealizują „Odyseję” Homera,  „Żaby” Arystofanesa” i „Don Kichota” Cervantesa. Każdej grupie przydzielony został profesjonalny reżyser, który będzie z nią pracował w wybranym przez grupę miejscu.

Grupa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Redzie, pod kierunkiem Anny Mostek, przygotuje spektakl “Żaby” Arystofanesa.  Opiekę reżyserską sprawuje Maciej Wizner. Rezultat zobaczymy podczas Wielkiego Finału na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, w listopadzie 2020 roku. Z tym samym tekstem zmierzą się jeszcze dwa zespoły: „Przejrzyści” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gdańsku i „Fancy” z Amerykańskiej Szkoły Podstawowej w Gdyni.

Skip to content