Zaznacz stronę

Wizyta we Włoszech

10-11-2012 | Comenius

W dniach od 5 do 8 listopada 2012 w Santeramo in Colle, we Włoszech odbyło się kolejne spotkanie robocze w ramach projektu „Jesteśmy strażnikami fauny i flory”. Wzięli w nim udział dyrektorzy i nauczyciele szkół z Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski.
Głównym celem wizyty była wymiana materiałów, prezentacji i albumów oraz informacji na temat działań podejmowanych lokalnie w każdej szkole. Ustalono także szczegółowy plan pracy na najbliższe miesiące. Nauczyciele zwiedzili szkołę partnerską 2° Circolo Didattico “San Francesco d’Assisi” w Santeramo in Colle, uczestniczyli w lekcjach, zajęciach rekreacyjnych, obejrzeli przedstawienie teatralne „Il Saltimbanco” oraz zapoznali się z systemem edukacji we Włoszech.
Organizatorzy wizyty zorganizowali wycieczki do „Le Cesine” WWF OASIS oraz Parku Narodowego „Alta Murgia”, gdzie podczas wędrówki z przewodnikiem nauczyciele i uczniowie poznawali faunę i florę południowych Włoch.
2._w_alberobelloW czasie pobytu w regionie Apulia goście zwiedzili stolicę regionu – Bari, miasteczko Alberobello, słynące z niezwykłych domów wiejskich, tzw. trulli oraz Sassi – historyczną część miasta Matera z unikatowymi domostwami drążonymi w skale.
Kolejne spotkanie grupy partnerskiej odbędzie się w kwietniu, w Hiszpanii.
7._w_parku_narodowym_alta_murgia

Więcej informacji i zdjęć na blogu: faunaflora-comenius.blogspot.com

Tekst: G.N.

Skip to content