ZAKOŃCZENIE REALIZACJI PROGRAMU PRZECIWDZIAŁANIA RAKOWI SZYJKI MACICY

19-12-2023 | Aktualności Oświatowe

W listopadzie zakończono szczepienia przeciwko zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) dziewcząt urodzonych w latach 2009 – 2010 i zameldowanych w Redzie. W związku z tym, iż Ministerstwo Zdrowia uruchomiło program bezpłatnych szczepień przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12–13 lat, realizacja gminnego Programu dobiegła końca.

Program przeciwdziałania rakowi szyjki macicy, finansowany w całości z budżetu Gminy Miasto Reda, rozpoczął się w 2009 r. i przez 14 lat wykonano 3 099 szczepień, a pełną dawką  zaszczepiono w sumie 1 107 dziewcząt urodzonych w latach 1997 – 2010. Szczepienia były dobrowolne i odbywały się w dwóch placówkach medycznych – w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Redzie przy ul. Łąkowej 1 (w latach 2009 – 2015 i 2022-2023) oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Śródmieście w Redzie przy ul. Osadniczej 5 (w latach 2016 – 2021)

W chwili obecnej w Redzie można zaszczepić się przeciw HPV w następujących miejscach:

• Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Redzie przy ul. Łąkowej 1
  • Punkt szczepień w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Śródmieście w Redzie przy ul. Osadniczej 5
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Redzie – Przychodnia nr 3 przy ul. Obwodowej 35E

Więcej informacji o ministerialnym programie szczepień można uzyskać wchodząc na stronę: https://www.gov.pl/web/zdrowie/hpv