Uczą się jak dbać o ekologię

21-06-2023 | Aktualne informacje o odpadach, Aktualności, Galeria, Komunikaty i inne informacje

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, dotyczących segregacji odpadów i zakazu spalania śmieci w piecach. Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta w ramach nauki o ekologii zorganizował dla redzkich przedszkolaków edukacyjne pogadanki, połączone z zabawą. W czasie zajęć przedszkolaki układały puzzle, były zgadywanki kolorowych pojemników, które pozwoliły im zapamiętać jak prawidłowo segregować śmieci. Dzieci z grupy Biedronki (6-latki), Jeżyki (5-latki), Liski (5-latki), Kotki (4-latki) i Żabki (6-latki) obejrzały również prezentację multimedialną o recyklingu i smogu. Dla uatrakcyjnienia spotkania w magistracie, z najmłodszymi mieszkańcami miasta spotkały się władze miasta – Burmistrz Krzysztof Krzemiński, jego zastępcy Halina Grzeszczuk, Łukasz Kamiński oraz sekretarz Hanna Janiak.

Przedszkolaki zwiedziły gabinety, sekretariat Burmistrza, salę ślubów oraz salę obrad Rady Miejskiej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne prezenty w postaci siatek bawełnianych na zakupy, kamizelek, breloków odblaskowych oraz książek. Dodatkowe gadżety ekologiczne trafiły do przedszkola, które w imieniu najmłodszych odebrały wychowawczynie poszczególnych grup: Magdalena Wojtyś, Anna Dolecka, Katarzyna Borawska, Urszula Kaczmarek i Joanna Kaciuba.Pracownicy urzędu regularnie prowadzą działania ekologiczne w formie zabawy, aby w miły i przyjemny sposób uświadomić dzieciom, jak ważne jest segregowanie odpadów i jakie skutki niesie za sobą spalanie śmieci w piecu.