Zaznacz stronę

Spotkanie informacyjne dotyczące Via Maris

08-03-2023 | Aktualności

7 marca w Sali Obrad Urzędu Miasta w Redzie odbyło się spotkanie informacyjne w ramachStudium Sieciowego i Studium Korytarzowego dla nowego połączenia drogowego Via Maris od projektowanego węzła Gdynia Północ (w ciągu Drogi Czerwonej) do Portu Władysławowo wraz z obwodnicą Władysławowa”.

Począwszy od 14 października 2022 roku projekt jest w fazie opracowania przez firmę Databout Sp. z o. o. na zlecenie Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego. Celem realizacji inwestycji jest usprawnienie ruchu drogowego poprzez utworzenie korytarza łączącego projektowaną Drogę Czerwoną  z terenami tak zwanej Doliny Logistycznej, a następnie tworząc alternatywne połączenie do Władysławowa, co mogłoby usprawnić obsługę transportową miejscowości nadmorskich.

Na spotkaniu zostały zaprezentowane uwarunkowania i założenia przebiegu nowej drogi oraz przedstawione wstępnie trasowane korytarze. W czasie spotkania mieszkańcy Redy mieli możliwość zadawania pytań oraz zgłaszania swoich uwag i wątpliwości w związku ze wstępnymi trasami przebiegu. Prosimy o zgłaszanie swoich uwag i propozycji dotyczących tematu na adres mailowy viamaris@databout.pl do 17 marca 2023 roku.

Więcej informacji w linku :

Podsumowanie spotkań informacyjnych dotyczących korytarzy Via Maris

 

Skip to content