Spotkanie autorskie z Piotrem Wróblewskim

30-05-2023 | Galeria, Kultura I Rozrywka

W niedzielę 28 maja w Fabryce Kultury odbyło się zorganizowane we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną spotkanie autorskie z Piotrem Wróblewskim. Twórca książki – reportażu pod tytułem: „Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej” to z pochodzenia Redzianin i w swoim rodzinnym mieście miał okazję zaprezentować efekty swojej kilkuletniej pracy dziennikarskiej. Pan Piotr opowiedział zebranym jak wyglądała praca nad książką, szczególnie o inspirujących spotkaniach i rozmowach z osobami pracującymi na budowie elektrowni. Podkreślił, że do tej pory temat był słabo opisany, a dla  jego rozmówców często nie była to emocjonalnie prosta sprawa. Wiele z osób wspominanych w książce to mieszkańcy Redy, sam autor także wychował się na „osiedlu żarnowieckim”. W dyskusji poruszono wątki osobiste, w tym wypowiadali się Burmistrz Krzysztof Krzemiński, pani radna Teresa Tkaczyk czy Zasłużony dla Miasta pan Leszek Lewiński.