Zaznacz stronę

Dzień Dziecka w Rodzinnym Parku Miejskim

30-05-2023 | Relacje

W ostatnią sobotę maja w Rodzinnym Parku Miejskim Reda wspólnie świętowała Dzień Dziecka. Tego dnia nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta i nie tylko. Wokół sceny amfiteatru rozstawiono wielkie dmuchane miasteczko. Były animacje, zabawy, radiowóz policyjny, wóz strażacki, ścianka wspinaczkowa, stoiska z zabawkami i słodkościami oraz żywe maskotki. Ponadto w parku rozlokowano stanowiska do przejażdżek na konikach oraz umożliwiono najmłodszym przejazd parkowymi alejkami w elektrycznych autach. Na obrzeżach parku stanęły stoiska z gadżetami i różnorakim jedzeniem.

Podczas festynu uczestnicy mieli możliwość skorzystać z Punktu Konsultacyjno – Informacyjnego Programu „Czyste Powietrze”, gdzie możliwe było uzyskanie szczegółowych informacji nt. dofinansowania z Programu „Czyste Powietrze” (ze środków WFOŚIGW w Gdańsku), jak również ze środków gminnych.

Dzięki słonecznej pogodzie rzesze spragnionych rozrywki dzieci przybyły do parku wraz ze swoimi rodzinami. Festyn był świetną okazją do spędzenia wolnego czasu z rodziną oraz do prawdziwej integracji, bo wspólna zabawa łączy ludzi.

A już w nadchodzący weekend w ramach DNI REDY 2023 na redzkim stadionie 10 czerwca wystąpią: LemON, Loka oraz Szymon Wydra & Carpe Diem. Od godziny 13 w sobotę przy stadionie MOSiR działać będzie dmuchane miasteczko oraz strefa gastronomiczna. Wejście do strefy koncertowej rozpocznie się o godzinie 18:30. Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdują się na miejskiej stronie internetowej www.reda.pl oraz na stronie Fabryki Kultury w Redzie www.fabrykakultury.pl

Skip to content