Zaznacz stronę

Jesienny Festyn

25-09-2023 | Aktualności, Galeria

23 września odbył się Jesienny Festyn wraz z IX Biegiem Redzkim w Redzie Ciechocinie. Wydarzenie przygotowali Radni Rady Miejskiej w Redzie, Urząd Miasta, Fabryka Kultury, UKS 1 oraz MOSiR Reda.

Otwarcia festynu dokonała radna Emilia Sawicka-Lieder w towarzystwie zastępcy Burmistrza Łukasza Kamińskiego, radnych Zbigniewa Frybezowskiego, Krystiana Melzer oraz Sebastiana Kozioł. Obecni byli również Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Okrój, wiceprzewodniczący  Andrzej Byczkowski oraz radni Leszek Hebel, Teresa Tkaczyk, Zbigniew Kisiel oraz Mateusz Richert. Dookoła sceny znajdowały się dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, stoisko do masażu dłoni, który wykonywała pani z wejherowskiego „Medyka”, Koło Gospodyń Wiejskich z Łężyc, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gdyni, które przybliżyło aktualne możliwości i formy służby w Wojsku Polskim oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie zachęcające do zapoznania się z wiedzą dotyczącą pieczy zstępczej. Dodatkową atrakcją sportową były mecze siatkówki drużyn: Młodzików UKS 1 z Akademią Siatkarską Pliński i Wika oraz Seniorzy UKS 1 Reda i TKS Śledzie Reda.

Na imprezie nie zabrakło występów uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stefana Żeromskiego w Redzie : klasa 0C przygotowana przez Panią Joannę Ruszczyńska, klasa 0B przygotowana przez Panią Annę Zapart- Dembicką, klasa 2B przygotowana przez Panią Barbarę Mikuś oraz klasa 1E, którą przygotowała Pani Elżbieta Olejnik. Na scenie mogliśmy zobaczyć zespół Bimbrownicy, którzy zagrali trochę muzyki rockowej, bluesa i punka oraz występ Krzysztofa Kreft mieszkańca Redy. Były też warsztaty z malowania na drewnie, wykonywanie lucet, przejażdżki na motocyklach oraz przejażdżki konne, które udostępniła stadnina „Pegaz”.

Tego typu imprezy są idealnym pomysłem i jednocześnie świetną okazją do zintegrowania redzkiej lokalnej społeczności. Dzieci i dorośli uwielbiają takie przedsięwzięcia i chętnie biorą w nich udział, szczególnie gdy tak jak w tym roku dopisuje piękna pogoda.

 

Skip to content