II Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

18-12-2023 | Galeria, Kultura I Rozrywka

17 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Redzie odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka. W turnieju udział wzięło 7 zespołów męskich. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach rozgrywkowych. Do półfinału awansowały po dwa najlepsze zespoły z grup. Zwycięzcą turnieju została drużyna UKS 1 Reda (I zespół), która w finale pokonała zespół Old Boys z Pruszcza Gdańskego 2:0 w setach(28:26 i 27:25), 3 miejsce przypadło drużynie Fux Pępowo po wygranej z II zespołem UKS 1 Reda 2:0 w setach (25:23 i 25:21). Kolejne miejsca zajęły zespoły, Avocado z Gdańska, Bossman Team z Gdańska i zespół Śledzie z Redy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mariusz Seroka z UKS Jedynka w Redzie.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy turnieju uczcili minutą ciszy pamięć ofiar grudnia 1970 roku, następnie odbyła się uroczysta dekoracja zwycięskich zespołów okolicznościowymi pucharami, medalami i nagrodami w postaci voucherów do sklepów Decathlon, której dokonali: w imieniu Marszałka Mieczysława Struka, Iwona Bistram, w imieniu Minister Edukacji Narodowej, Barbary Nowackiej, dyrektorka biura poselskiego, Sylwia Cisoń, w imieniu posła Rafała Siemaszki, dyrektor biura poselskiego, Marcin Kaczmarek,  w imieniu posłanki Henryki Krzywonos-Strycharskiej, dyrektor biura Mateusz Godlewski, Prezes Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, Stanisław Kwiatkowski, Burmistrz Miasta Redy – Krzysztof  Krzemiński, zastępca Burmistrza Łukasza Kamiński, Wiceprzewodniczący Rady Miasta w Redzie Andrzej Byczkowski, radni Emilia  Sawicka-Lieder, Mateusz Richert, Leszek Hebel oraz Prezes UKS Jedynka w Redzie Tomasza Formella i menadżer Klubu, Sebastian Browarczyk. Turniej dostarczył wielu wspaniałych sportowych przeżyć i już na stałe zagościł w kalendarzu siatkarskich imprez województwa pomorskiego. Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy, do zobaczenia w przyszłym roku.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Redzie. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Minister Edukacji Narodowej, Barbara Nowacka, Posłanka na Sejm RP – Henryka Krzywonos-Strycharska, Senator Kazimierz Kleina, Senator Sławomir Rybicki, Burmistrz Miasta Redy – Krzysztof  Krzemiński oraz Pomorski Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej reprezentowany przez Prezesa Stanisława Kwiatkowskiego. Patronat medialny nad turniejem objęła Nadmorska Grupa Medialna „Nadmorski24.pl”, Norda FM oraz Twoja Telewizja Morska.