„Babcia, Dziadek i Ja” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

02-02-2023 | Galeria, Seniorzy

Pierwszego dnia lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie, studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Grupy Teatralnej zaprezentowały krótkie widowisko „Babcia, Dziadek i Ja” z okazji minionego święta. Grupa stworzyła scenariusz i scenografię. Przybyłych do Biblioteki powitała Pani dyrektor Katarzyna Zielińska przedstawiając plan najbliższych wyjazdów studentów UTW. W programie były wspomnienia przodków, refleksje występujących jako babcie, a zaczęło się od tańca prapradziadków. W scenografii była również genealogia przodków z jednej linii od 1681 r. jednej z seniorek. Był śpiew, taniec i odczytane refleksje wśród przybyłych Babć i Dziadków – także przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wejherowie oraz Urzędu Miasta Redy. Kolejny raz Grupa Teatralna UTW pokazała że można milo i wesoło,spędzić czas.