Wystawa ceramiki „Sięgaj do przeszłości” II edycja

12-12-2022 | Galeria, Kultura I Rozrywka, Relacje

9 grudnia w Fabryce Kultury w Redzie odbył się wernisaż wystawy powarsztatowej prac ceramicznych Stowarzyszenia Kunszt z Redy, we współpracy ze Studio B z Rumi. Grupa uczestniczek wykonała w czasie 24 godzinnych warsztatów różnorodne prace pod okiem instruktor Beaty Wysockiej-Turek. W trakcie wernisażu Iwona Kocińska zaapelowała o upamiętnienie zmarłej w tym roku członkini „Kunsztu” Małgorzaty Łukasiewicz wystawą fotograficzną, powiedziała m. in. o zmarłej „ Cicha, skromna, uczynna, którą cechował nieśmiały uśmiech. Moje wspomnienie związane jest z plenerem w Mechelinkach, gdzie Małgosia tworząc fotograficzną kronikę naszego pobytu stworzyła wspaniałe portrety uczestników, wykorzystując przy tym nietypowe ujęcia. Po fotograficznym spacerze po Redzie zwróciła moją uwagę kapitalna fotografia popękanego brudnego okna za którym kłębiła się piękna soczysta zieleń”. Wystawę można podziwiać do 22 grudnia w godzinach pracy Fabryki Kultury. Warsztaty odbyły się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wejherowie  i  Urzędu Miasta Reda.