Przedłużenie Programu „Rodzina Na Plus”

15-12-2022 | Aktualności Oświatowe

29 listopada 2022 roku Rada Miejska w Redzie podjęła uchwałę, zgodnie z którą na terenie Gminy Miasto Reda w 2023 roku nadal realizowany będzie program wspierania rodzin wielodzietnych „Rodzina Na Plus”. Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych:

1. Których członkom przysługuje uprawnienie do uzyskania Karty Dużej Rodziny na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny.
  2. Zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Reda.

Program umożliwia:

1. Korzystanie z oferty miejskich obiektów sportowych i kulturalnych na preferencyjnych warunkach,
  2. Uzyskanie dofinansowania do ceny imiennego okresowego biletu autobusowego, kolejowego, łączonego na dojazd do pracy lub szkoły. Dofinansowanie zostanie przyznane ze względu na adres miejsca wykonywania pracy, lub adres siedziby szkoły lub szkoły wyższej, według następujących stawek miesięcznych:
  • Powiat Wejherowski – 20 zł dla dzieci oraz 40 zł dla rodziców,
  • Gdynia – 30 zł dla dzieci i rodziców,
  • Sopot – 40 zł dla dzieci i rodziców,
  • Gdańsk – 50 zł dla dzieci i rodziców,
  • Powiat Pucki – 40 zł dla dzieci i 60 zł dla rodziców,
  • Miejscowości nie wskazane w uchwale – 50 zł dla dzieci i rodziców.

UWAGA: Osoby które przystąpiły do Programu „Rodzina Na Plus” w latach 2021-2022 z datą ważności uczestnictwa do 31.12.2022 r. nie muszą składać nowego wniosku o przystąpienie do Programu.

UCHWAŁA