Zaznacz stronę

Redzkie Igrzyska Sportowe Dzieci

07-06-2022 | Aktualności, Galeria

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka na obiekcie MOSiR przeprowadzono Redzkie Igrzyska Sportowe dla dzieci ze Szkół Podstawowych. Otwarcia Igrzysk dokonali:  Łukasz Kamiński zastępca burmistrza miasta Redy, Hanna Janiak sekretarz miasta Redy, Leszek Hebel przewodniczący komisji kultury sportu rekreacji i promocji, Jerzy Conradi dyrektor MOSiR Reda oraz Zbigniew Elwart kierownik MOSiR Reda .

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 100 uczniów z pięciu redzkich podstawówek (ZSP nr 1, ZSP nr 2, SP3, SP5 i SP6). Głównym celem zawodów była integracja i dobra zabawa uczniów naszego miasta. Igrzyska odbywały się w kategoriach dziewcząt oraz chłopców. W każdej kategorii znajdowało się po 10 drużyn. Zespoły kolejno od A do J składały się z 5 zawodników. Igrzyska rozpoczęły się przemarszem uczestników po bieżni lekkoatletycznej. Uczestnicy mieli okazję startować w takich konkurencjach jak: skok w dal (gdzie sumowano skoki wszystkich zawodników z danej drużyny), skoki w workach 5×20 metrów, przeciąganie liny oraz sztafeta 5×100 metrów. Za 1 miejsce przyznawano 6 punktów, 2-5pkt, 3-4pkt, 4-3pkt,  5-2pkt i każde kolejne miejsce 1 pkt. W kategorii chłopców rywalizację wygrała drużyna z 16 punktami na koncie, natomiast wśród dziewcząt najlepszy zespół zdobył łącznie 19 punktów na możliwych 30. Warto tutaj podkreślić, że  zawodnicy i zawodniczki z każdego zespołu wcześniej nie mieli szansy razem startować w jednej ekipie a składy powstały losowo.

Miła atmosfera i wspólna sportowa zabawa na pewno wpłynęła na integrację uczniów redzkich placówek, za co dziękujemy przede wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego i dyrektorom szkół biorących udział w świętowaniu dnia dziecka. Z okazji dnia dziecka do dyspozycji dzieci były  dmuchańce, animacje Gosia Samosia, różnego rodzaju słodkości i popcorn. Wszystko to jedynie za uśmiech.

Skip to content