Premiera spektaklu „Reda moje miejsce na ziemi” Grupy Artystycznej UTW w Redzie

14-06-2022 | Galeria, Seniorzy, Wyróżnione

12 czerwca w Fabryce Kultury upłynął pod znakiem teatru. O godzinie 10:30, w ramach cyklu „Pora Juniora”, Teatr Czwarte Miasto ze spektaklem „Kosz” zaczarował najmłodszych widzów efektami dźwiękowymi i akrobacjami, a wszystko po to, by w prosty i zabawny sposób wprowadzić dzieci w tajniki segregowania odpadów. „Pora Juniora” to cykl teatrzyków dla najmłodszych, który pozwala na dobrą zabawę i żywe spotkanie z aktorami po występie – w tym wspólne zdjęcia i pomoc w porządkowaniu rekwizytów na scenie.

W godzinach popołudniowych odbyła się premiera przedstawienia „Reda nasze miejsce na ziemi”, przygotowanego przez działającą przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Redzie Grupę Artystyczną Uniwersytetu Trzeciego Wieku, specjalnie z okazji jubileuszu 55-lecia Miasta Redy. Przed spektaklem radna Rady Miejskiej Karolina Bochan zaprezentowała przybyłej publiczności okolicznościowy, powstały specjalnie z tej okazji wiersz śp. redzianina Franciszka „Franko” Ośmiałowskiego.  Zastępca Burmistrza Miasta Redy Łukasz Kamiński wyrecytował wiersz Agnieszki Osieckiej „Jak pięknie jest rano”, a członkini Grupy Anna Mostek wiersz Marty Kadłub. Następnie scenarzyści i reżyserzy, aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni Marta Kadłub i Maciej Wizner, pokrótce przedstawili treść spektaklu. W pełnym dynamiki i humoru przedstawieniu wystąpili studenci redzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Alicja Langner, Anna Mostek, Beata Morawska, Danuta Dumitrescu-Malec, Grażyna Richert, Jadwiga Weber, Janina Ruszczak, Lidia Wojnarowska, Maria Pioch, Maryla Piaskowska, Teresa Lubelska, Teresa Łukaszewska, Urszula Szabowicz, Zofia Doering i Waldemar Falkiewicz. Gorący aplauz publiczności był najlepszą recenzją.

Fot. Michał Kaczmarek