Zaznacz stronę

Dni Redy na sportowo z MOSiR Reda

09-06-2022 | Aktualności

W dniach 4-5.06.2022r. w ramach obchodów 55-lecia Miasta Redy przeprowadziliśmy sportowe imprezy towarzyszące. Wydarzenia odbywały się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieszkańcy mieli możliwość w rywalizacji w rozgrywkach  tenisowych, Mini Mundialu oraz Baśce kaszubskiej. Poniżej prezentujemy relacje z wymienionych wydarzeń.

 • Tenis

W dniach 4-5.06.2022r. na kortach tenisowych w Redzie rozegrane zostały turnieje z okazji Dni Redy oraz dnia dziecka w kategorii dzieci, młodzieży oraz turniej deblowy dla starszych. W sumie w zawodach udział wzięło blisko 35 osób.

Wyniki :

Najmłodsi :

 1. Nicole Przepora (Rumia0
 2. Filip Grzenkowicz (Gniewowo)
 3. Leon Langowski (Reda)

Młodzież :

 1. Julia Montviłł (Rumia)
 2. Ada Gromadzka (Rumia)
 3. Michalina Matysa (Reda)

Dorośli :

Mikst :

 1. Joanna i Sławek Bielscy (Rumia)
 2. Justyna Jaworowska (Rumia), Patrycja Tetzlaff (Wejherowo)
 3. Iwona Szeleżyńska (Rumia), Piotr Walkusz (Wejherowo)

Debel kobiet :

Finał :

Anna Gawin (Izabela Sokołowska (Gdańsk) – Patrycja Szczygieł , Martyna Tomasik (Wejherowo)   2: 0  (6/1; 6/1)

Debel męski :

 1. Radosław Orzęcki, Andrzej Maciejewski (Rumia)
 2. Adam i Marek Kloka (Wejherowo)
 3. Sławek i Wiktor Bielscy (Rumia)
 • Mini Mundial

6 czerwca od godziny 13.00 rozgrywaliśmy  „Mini Mundial” dla chłopców z kategorii U-9. Do turnieju zgłosiło się blisko 50 chłopców. Nazwy drużyn dobrano pod reprezentacje, które zawalczą z Polską na Mistrzostwach Świata w Katarze.  Powstały dwie grupy po 4 zespoły. Na boisku można było zobaczyć  kadry Meksyku, Arabii Saudyjskiej, Polski oraz Argentyny.   Na koniec rozegrano superpuchar, gdzie zagrali zwycięzcy swoich grup. Meksyk A pokonał Meksyk B 3 : 0.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział oraz świetną wspólną zabawę przy słonecznej pogodzie. Poniżej w linku więcej  zdjęć z rozgrywek

Skład zwycięskiego Meksyku : Miłosz Łupina, Jędrzej Wcisło, Aleksander Śpiewak, Filip Wawrzyk, Mateusz Grzeszczak, Leon Makurat.

 

 • Baśka Kaszubska

4 czerwca od godziny 15.00 rozgrywaliśmy turniej o Puchar Dyrektora MOSiR Jerzego Conradi. Do rywalizacji stanęło 15 zawodników. Po 3 rundach rozgrywek zwycięzcą został Kazimierz Sychowski, drugie miejsce zdobył Jan Lica, trzecie miejsce wywalczył Stanisław Torchalski.

Dni Redy były również świetnym momentem do podsumowania oraz wręczenia nagród  za Redzką Ligę Baśki Kaszubskiej sezon 2019/2022 o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Redy Pana Kazimierza Okroja. Zwycięzcą okazał się Jerzy Grubba z Redy z 95 zdobytymi punktami, 2 pozycję zajął Andrzej Kolmetz 93 punkty, 3 miejsce należało do Jacka Pohl 90 oczek a na 4 pozycji uplasował się Wacław Trocki 86 punktów.

 

Skip to content