Dzień Dziecka w Fabryce Kultury

30-05-2022 | Galeria, Relacje

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne w niedzielę 29 maja odbywająca się tradycyjna impreza Dzień Dziecka w Miejskim Parku Rodzinnym w Redzie została przeniesiona do budynku Fabryki Kultury. Wiązało się to z rezygnacją z jednego elementu imprezy – dmuchańców. Pozostałe części programu zostały zrealizowane ku zadowoleniu licznie odwiedzających Fabrykę Kultury dzieci z rodzicami. Otwarcia imprezy dokonał Krzysztof Krzemiński Burmistrz Miasta Redy, w towarzystwie pani Henryki Krzywonos – Strycharskiej poseł na Sejm RP, członków Młodzieżowej Rady Miasta Redy i Tomasza Wiśniewskiego, dyrektora obiektu. Pani poseł przekazała na ręce członków Młodzieżowej Rady Miasta stroje sportowe dla dzieci. Impreza rozpoczęła się pokazem udzielania pierwszej pomocy i użycia ratującego automatycznego defibrylatora. Dużym zainteresowaniem cieszył się spektakl Teatru Magmowcy – „Wiosna w Ogrodzie”. Były animacje, zabawy i malowanie buziek. Przed wejściem do budynku dzieci witały żywe maskotki. Z dmuchańców dzieci mogą skorzystać w nadchodzący weekend na stadionie MOSiR w czasie festynu z okazji Dni Redy.