Zaznacz stronę

Biesiada Literacka z Bogusławem Chrabotą / Koncert zespołu Yeednoo w Redzie

06-07-2021 | Aktualności, Kultura I Rozrywka, Wyróżnione

11 lipca (niedziela) serdecznie zapraszamy na Scenę Parku Miejskiego w Redzie!

godz. 17:00 – koncert zespołu YEEDNOO dedykowany przyjaciołom z Ruchu Młodej Polski
godz. 18:00 – Biesiada Literacka, której gościem będzie BOGUSŁAW CHRABOTA / prowadzenie Krystian Nehrebecki

BOGUSŁAW CHRABOTA, urodzony w Krakowie, absolwent i doktorant na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jako poeta debiutował w Tygodniku Powszechnym w 1986 toku. W latach 80 współpracował z prasą niezależną i emigracyjną min. z Promienistymi, Brulionem i Tumultem. W latach 90 pracownik TVP, a potem jeden ze współzałożycieli Polsatu. Od 2013 roku redaktor naczelny Rzeczpospolitej. Autor trzech powieści, licznych tomów prozatorskich i poetyckich, reportaży i scenariuszy filmowych oraz telewizyjnych.
Na spotkaniu rozmawiać będziemy m.in. o książce „Influenza Magna. U progów wieczności”.
Najnowsza książka Bogusława Chraboty to literacka opowieść o burzliwych losach bohemy wiedeńskiej – Schielego, Klimta, Freuda, Trakla, osadzona w realiach I wojny światowej, w świecie targanym przez pandemię hiszpanki. Niezwykła paralela współczesności stawiająca egzystencjalne pytania o uniwersalne wartości i kondycję człowieka. „Influenza magna. U progów wieczności” ukazała się 2 czerwca nakładem Ringier Axel Springer Polska.
Narracja książki prowadzona z punktu widzenia poszczególnych bohaterów, tworzy swoistą mozaikę, która układa się w obraz świata fabularnego. Każdy z bohaterów filtruje zewnętrzne wydarzenia przez pryzmat własnych życiowych doświadczeń, stawiając czoło rzeczywistości i podejmując kolejne, wyzwania związane z życiem osobistym, zawodowym i społecznym. Wojna i hiszpanka są tu niemymi bohaterami, którzy z drugiego planu, niczym tajemnicza siła pociągają za sznurki determinując kolejne wydarzenia. Obrazowy i sugestywny język powieści wciąga czytelnika w mroczny świat stojący u progu wielkich zmian.

Skip to content