Zaznacz stronę

Samorządowcy apelują do parlamentarzystów o wyższe zasiłki dla kobiet

29-10-2020 | Aktualności

Członkowie Rady Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS) przyłączają się do apelu dot. wyższych zasiłków dla kobiet w ciąży. Błąd legislacyjny w tarczy antycovidowej spowodował obniżenie zasiłków, a nieudana poprawka ustawy tylko pogłębiła niesprawiedliwości. W zeszłym tygodniu apel w tej sprawie do pomorskich posłów i senatorów skierowały współprzewodniczące Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych OMGGS – Katarzyna Gruszecka Spychała, wiceprezydent Gdyni oraz Beata Rutkiewicz, wiceprezydent Wejherowa. 

Wójtowie, Burmistrzowie, Starostowie i Prezydenci zrzeszeni w OMGGS apelują do parlamentarzystów o pilne zmiany ustawowe, które wyeliminują niesprawiedliwość jaka spotkała kobiety w ciąży. W wyniku zapisów związanych z przeciwdziałaniem skutkom pandemii koronawirusa obniżona została podstawa do naliczania zasiłku chorobowego w okresie ciąży. Przyjęte naprędce rozwiązania spowodowały, że otrzymywane świadczenie przyszłych matek zmalało nawet o 50%, w porównaniu ze stanem sprzed okresu pandemii.

Pod apelem podpisały się również liczne organizacje gospodarcze z całego Pomorza, m.in. Pomorski Związek Pracodawców LEWIATAN, Pracodawcy Pomorza, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Gdański Klub Biznesu, Kaszubski Związek Pracodawców, Starogardzki Klub Biznesu – Związek Pracodawców.

Pełna treść apelu znajduje się TUTAJ

Skip to content