Zaznacz stronę

Za nami kolejny aktywny weekend w Parku Miejskim

27-08-2019 | Aktualności, Filmy, Galeria, Kultura I Rozrywka

W przedostatni weekend wakacji pogoda dopisała i dużo się działo w Rodzinnym Parku Miejskim . Tak jak w każdą słoneczną sobotę wakacji, w ramach realizowanego w Fabryce Kultury projektu „Nowy Alfabet Ruchu”, odbył się poranek taneczny. Projekt ten jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w programie „Myśl w ruchu”. Przez park prowadziła też trasa VI Redzkiego Biegu na 10 km, który przyciągnął wielu kibiców.

Niedzielny poranek na placyku przy Alei Przyjaźni Miast należał do ćwiczących tai – chi. Chętnych na ćwiczenia na powietrzu zapraszamy również 1 i 15 września. Niedzielne popołudnie w amfiteatrze to kolejny koncert w cyklu  „Kameralna Reda”, gdzie zagrało Acoustic Strings Trio w składzie: Magda Staniszewska- skrzypce, Mateusz Otczyk- gitara akustyczna i Filip Arasimowicz – kontrabas. Na początku publiczność wysłuchała uwertury do opery Verbum nobile Stanisława Moniuszki w aranżacji jazzowej, szczególnie podobało się  zagrane i odtańczone Libertango Astora Piazzolli, z prośbą o bisy. Nie zabrakło nawet tańca publiczności…

Na ostatni koncert tego lata zapraszamy w niedzielę 1 września o godz 16.00.  Zagra duet w składzie: Hanna Woźniak – wokal i Adam Bartusz – instrumenty klawiszowe. Po koncercie „Kameralnej Redy”, o godz. 17.00 zapraszamy na koncert tradycyjnego śpiewu w wykonaniu zespołu MALANA.

tekst i zdjęcia: Michał Kaczmarek

 

 

Skip to content