Zaznacz stronę

Policja informuje – stały punkt kontroli autokarów już od 1 czerwca

24-05-2019 | Aktualności

Jak co roku, w związku ze zbliżającym się okresem wypoczynku letniego i wzrostem zainteresowania kontrolami autokarów przewożących dzieci i młodzież na różnego rodzaju wycieczki, wejherowska Policja wyszła z inicjatywą zorganizowania stałego punktu kontroli autokarów. Od 1 czerwca 2019 roku Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie wyznaczyła stały punkt kontroli autokarów, na dodatkowej jezdni równoległej do drogi krajowej nr 6, tj. 291,5 km drogi, jadąc w kierunku miejscowości Bolszewo. Tam policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie będą kontrolować autokary po wcześniejszym zgłoszeniu, co najmniej 24 godziny przed planowaną kontrolą. Kontrola drogowa autokarów winna być przeprowadzona bez pasażerów.

Z uwagi na dużą liczbę zgłaszanych kontroli, które mają się odbyć w tym samym czasie, od tej pory będzie możliwa tylko taka forma kontroli autokaru przed wyjazdem na wycieczkę z powiatu wejherowskiego.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem faksu na nr 58 672 97 46 (odbierane są całodobowo) lub mailem na adres komenda.wejherowo@gd.policja.gov.pl , które odbierane są tylko w godzinach pracy sekretariatu (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

W zgłoszeniu należy podać planowaną godzinę, o której autokar podjedzie do stałego punktu kontroli wraz z nr kontaktowym do zgłaszającego.

Skip to content