Zaznacz stronę

XXII Wielki Przejazd Rowerowy

05-06-2018 | Aktualności

W niedzielę, 10 czerwca 2018 – wyrusza XXII Wielki Przejazd Rowerowy Metropolii Gdańskiej! Jak co roku, będziemy wspólnie świętować jednocześnie promując i zachęcając do użytkowania roweru – jako najzdrowszego środka komunikacji przyjaznego miastu!

Udział we wszystkich wydarzeniach XXII Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest bezpłatny!!!

W tegorocznej, 22 edycji WPR pojadą cztery peletony:

Peleton Tczewski, jadący z Tczewa przez Pszczółki i Pruszcz Gdański do Śródmieścia Gdańska,

Peleton Kartuski, w którym pojadą rowerzyści z Kartuz, Żukowa, Banina oraz Kokoszek do Śródmieścia Gdańska,

Peleton Gdański, który przejedzie trasą spod Stadionu Energa, Tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek XXII WPR dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach), a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska (gdzie połączy się z Peletonami – Tczewskim oraz Kartuskim), aby po krótkim postoju na ulicy Rajskiej wspólnie wyruszyć w stronę Wrzeszcza i granicy z Sopotem,

Peleton Północny startujący Wejherowie i jadący przez Redę, Rumię i Gdynię.

Połączone Peletony: Tczewski, Kartuski i Gdański przejadą trasą wiodącą przez al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa, aby u wjazdu w Drogę Zieloną spotkać się z rowerzystami jadącymi w Peletonie Północnym.

PELETON PÓŁNOCNY  Harmonogram. 

(Wejherowo -> Reda -> Rumia -> Gdynia -> Sopot -> Sopockie Błonia)

Wejherowo – Plac Jakuba Wejhera
9:40 Zbiórka,  9:55 Wyjazd

Reda – Cechowa/Gdańska (koło King Burger)
10:35 Zbiórka,    10:45 Wyjazd

Rumia – Starowiejska/Dworzec PKP
11:15 Zbiórka,  11:25 Wyjazd

Gdynia – Skwer Kościuszki – na wysokości ORP Błyskawica
12:00 Zbiórka
12:15 – 12:45 Debata o gdyńskiej infrastrukturze rowerowej  12:50 Wyjazd

Sopot – skrzyżowanie Niepodległości/Podjazd ok. 13:40 Dołączenie do peletonu w ruchu

Sopot/Gdańsk – Droga Zielona
ok. 13:50 spotkanie peletonów: Północnego i połączonych peletonów: Tczewskiego, Kartuskiego i Gdańskiego

Sopot finał XXII WPR – Sopockie Błonia ul. Polna ok. 14:00 wjazd połączonych peletonów

14:15 – 16:30 Wielki Finał XXII WPR pełen atrakcji (m.in. konkurs na najlepsze przebranie, loteria szprychówkowa, Złote i Srebrne Szprychy, rozstrzygnięcie rywalizacji w ramach Firmowego Przejazdu Rowerowego,  zjazd foodtrucków).

Niektóre atrakcje 22 WPR 2018:

Loteria szprychówkowa

Jak wesprzeć organizację Wielkiego Przejazdu Rowerowego? Bardzo prosto!

W niedzielę 10 czerwca na wszystkich miejscach zbiórek będzie można zdobyć szprychówki, czyli barwne, numerowane karty pamiątkowe Wielkiego Przejazdu Rowerowego – cegiełki na organizację WPR (od 2 zł). Oprócz tego, że jak sama nazwa wskazuje, można je wpleść pomiędzy szprychy i przyozdobić rower, można przy odrobinie szczęścia dzięki nim wygrać jedną z wielu nagród. Główną nagrodą jest rower, ale oprócz niego czekają na Was jeszcze dziesiątki innych nagród. Losowanie szczęśliwych numerów odbędzie się podczas finału WPR na Sopockich Błoniach. Nagrodę główną ufundował PRO SPORT z Wejherowa.

Konkurs na przebranie

Wielki Przejazd Rowerowy to doroczne święto pomorskich rowerzystów. Jazda rowerem to czysta fantazja a w święto rowerzystów jakim jest Wielki Przejazd Rowerowy to fantazja do kwadratu. Czemu przy tej okazji nie zaprezentować się niecodziennie? Nasz konkurs na najlepsze przebranie roweru i rowerzysty to szansa na wygraną nowego roweru! I to nie jednego! Nasz wieloletni sponsor – sklep Buga Sport funduje DWA ROWERY. Jeden jako główną nagrodę w kategorii dla dorosłych i jeden dla dzieci. Choć nagrody główne są tylko dwie i tylko jeden dorosły lub dorosła i tylko jedno dziecko je otrzymają, warto spróbować – przewidujemy nagrody pocieszenia, a co najważniejsze – występując na scenie i tak zdobędziesz aplauz no i status celebryty w kręgach cyklistów  Możesz być także pewien, że Twoi znajomi i rodzina bezcenne zdjęcia ukazujące Twoje prawdziwe oblicze będą oglądać latami ;p

Wśród zwycięzców poprzednich edycji konkursu było wiele niezapomnianych postaci takich jak: Truteń Gucio, Czołg T-34, Autobus Przegubowy czy wielki por . Dołącz do tego szacownego grona. Po ich występach już wiemy, że nic nie jest w stanie ograniczyć fantazji rowerzystów!

Oficjalna strona

http://www.wpr2018.pl/

https://www.facebook.com/events/440323826380316/

Skip to content