Zaznacz stronę

UKS Reda Ciechocino w ćwierćfinale Mistrzostw Polski

20-03-2018 | Aktualności

Zawodniczki  UKS Reda Ciechocino wzięły udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski piłce siatkowej dziewcząt w kategorii kadetek w Dąbrowie Górniczej. Do turnieju półfinałowego awans uzyskują po dwie najlepsze drużyny z ośmiu rozgrywanych grup. Redzianki udział w turnieju zapewniły sobie po zdobyciu brązowego medalu w wojewódzkich rozgrywkach ligowych. Redzki UKS turniej rozpoczął od zwycięstwa 3:0 z zespołem z Opola. Kolejne  spotkanie, mimo dwukrotnego prowadzenia w dwóch pierwszych setach to porażka 0:3 z KS BAS Białystok. Zespół z Redy awansuje do finału turnieju, w kolejnych meczach gra z gospodarzem turnieju MKS Dąbrowa Górnicza oraz UKS Lider Konstantynów. Pierwsze spotkanie redzianki przegrywają 3:0, ostatnie spotkanie – nasze zawodniczki stanęły na wysokości zadania chcąc pokazać się z jak najlepszej strony, po bardzo wyrównanym spotkaniu UKS Reda przegrywa 3:2 z UKS Lider Konstantów Łódzki zajmując IV miejsce w turnieju.

Klasyfikacja Końcowa :                                                                                                                I m. MKS Dąbrowa Górnicza – awans,

II m. UKS Lider Konstantów Łódzki – awans,

III m. KS Bas Białystok

IV m. UKS Reda Ciechocino, 

V m. Jedynka Tarnów,

VI m. ECO AZS UNI Opole  

Do półfinału z naszego województwa awansowały APS Rumia i GKS Wierzyca 2011 Stężyca. W Dąbrowie Górniczej w półfinałach zawodniczki APS Rumia, pokazały, że piłka siatkowa w Małym Trójmieście Kaszubskim ma się dobrze i awansowały do finału z pierwszego miejsca.

Marcin Laskowski/M.K.

zdjęcia: archiwum UKS REDA CIECHOCINO

Skip to content