Zaznacz stronę

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ

28-06-2017 | Aktualności, Programy profilaktyczne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

 Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:

  • Wejherowo – 3, 4 i 5 lipca przy Centrum Handlowym „Kaszuby”, ul. I Brygady pancernej Wojska Polskiego 28
  • Rumia – 3 i 4 lipca na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, ul. Mickiewicza 49
  • Reda – 5 i 6 lipca plac przy zespole Szkół nr 1 , ul. Łąkowa 36/38
  • Bolszewo – 6 i 7 lipca Centrum Handlowe Comes, ul. Zamostna 3b
  • Choczewo – 7 lipca przy Gminnym Ośrodku Zdrowia, Pierwszych Osadników 39
  • Luzino – 8 lipca przy Hali Widowiskowo-Sportowej, ul. Mickiewicza 22
  • Łęczyce – 10 lipca przy budynku Zespołu  Szkoły, ul. Topolowa 1

 

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Skip to content