Zaznacz stronę

Rozmowa z Wojciechem Malajkatem

14-08-2017 | Aktualności

Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie  przygotowała dla miłośników filmu i literatury otwarte spotkanie z aktorem Wojciechem Malajkatem. Tematem rozmowy była wydana niedawno książka Katarzyny Suchcickiej pod tytułem „Wojciech Malajkat. O gust walczę. Rozmowy o życiu i teatrze”.

Książka, o której opowiadał podczas spotkania aktor, odsłania wszystkie jego oblicza: to najlepiej znane – znakomitego aktora, ale także czułego męża i ojca, lubianego pedagoga, świetnego dyrektora teatru oraz oddanego przyjaciela. Każde z nich jest autentyczne i niesamowite. O tych mniej znanych zaletach  Wojciecha Malajkata opowiada nie tylko on sam, ale także jego studenci i przyjaciele – Piotr Polk, Zbigniew Zamachowski, Grzegorz Turnau. Malajkat, mało znany czytelnikom lubiącym o życiu gwiazd dowiadywać się z portali społecznościowych, wyłania się z wywiadu jako człowiek niezwykle interesujący, o bogatej biografii, wart wysłuchania nie tylko wtedy, gdy mówi o teatrze, ale także o swojej drodze życiowej z małego mazurskiego miasteczka na najlepsze sceny i do komercyjnych filmów.

Pośród niesamowitych opowieści był także akcent redzki, gość dowiedział się, że dr hab. Waldemar Raźniak – prorektor ds. studenckich Akademii Teatralnej w Warszawie, zaczynał swoją zawodową przygodę 20 lat temu w Redzie

 

fot. Michał Kaczmarek

Skip to content