Zaznacz stronę

65 – lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie

29-09-2017 | Aktualności

Rok bieżący jest w Redzie rokiem rocznic, swoje 65 – lecie obchodzi Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Derdowskiego. Z tej okazji odbył się wernisaż „Biblioteka  w obiektywie Michała Kaczmarka”  i recital  ballad Leonarda Cohena w wykonaniu Elżbiety Dębskiej. Dyrektor biblioteki Bożena Natzke przywitała licznie przybyłych gości i przyjaciół biblioteki, przedstawiając program uroczystości. Przybyli goście dziękowali pani dyrektor i pracowniczkom biblioteki za stworzenie bardzo miłej atmosfery oraz zaangażowanie przy organizacji różnorodnych akcji dla czytelników, szczególnie tych najmłodszych.  Zaprezentowane na wystawie zdjęcia przedstawiają tylko część odbywających się w bibliotece wydarzeń, w tym spotkań  autorskich z osobowościami kultury i sztuki.

Pięknym podsumowaniem wydarzenia był wiersz,  napisany i zaprezentowany z tej okazji przez pana Franciszka  Ośmiałowskiego, mieszkańca Redy.

Wieczór zakończył recital Elżbiety Dębskiej – aktorki, kompozytorki i autorki tekstów – będący efektem wieloletniej współpracy piosenkarki z bardem i poetą Maciejem Zembatym. Nie zabrakło również wspaniałego urodzinowego tortu. Wystawę prac fotograficznych będzie można oglądać do 7 października.

Tekst: Michał Kaczmarek, foto: Paulina Groen/ M.K.

Skip to content