Zaznacz stronę

1 LIPCA SPOTKANIE Z ANNĄ SENIUK

28-06-2017 | Aktualności

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza 1 lipca o godz. 12:00 na Biesiadę Literacką z Anną Seniuk – wybitną aktorką teatralną i filmową. Artystka Teatru Narodowego w Warszawie. Sławę i ogromną popularność przyniosła jej rola w serialu telewizyjnym „Czerdziestolatek”.
Z Panią Anną będziemy rozmawiać m.in. o książce „Nietypowa baba jestem”.
„Z miłości porzuciła rolę, która trafia się aktorce raz na sto lat. O mały włos – aż trzykrotnie – nie straciła życia. Zwymyślała komisję egzaminacyjną krakowskiej szkoły teatralnej, uwiodła swą grą rosyjskiego dramaturga i jako pierwsza polska aktorka pokazała na dużym ekranie biust. A wszystko to – jak sama mówi – zaczęło się w dniu, w którym biegnąc przez krakowski rynek, „przeskoczyła Sukiennice”.
Odżegnuje się od wizerunku ciepłej mamuśki, który przez lata wykreowały media. Marzenia zaczęła spełniać dopiero po sześćdziesiątce. Dziś nie boi się opowiedzieć o swoich życiowych zmaganiach.
Znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery.
Anna Seniuk – aktorka w błyskotliwej i odważnej rozmowie z córką, Magdaleną Małecką.”

Skip to content