Zaznacz stronę

Rozstrzygnięcie Konkursu „Mieszkam w Redzie – tu płacę podatki”

08-06-2015 | Aktualności

2 czerwca w siedzibie Urzędu Miasta w Redzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Konkursie – „Mieszkam w Redzie – tu płacę podatki”. Autorzy najlepszych haseł otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne, natomiast wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Jak podkreślił Burmistrz Miasta, w Redzie przybywa około 500 mieszkańców rocznie, jednak nie wszyscy z nich meldują się w nowym miejscu zamieszkania. Nie wszyscy też wiedzą, że odpowiednie wypełnienie jednej rubryki w PIT, ma tak duże znaczenie dla funkcjonowania miasta. W związku z tym ogłoszono ten konkurs, aby zachęcić nowo przybyłych do tego, by oficjalnie stawali się Redzianinami i płacili podatki na rzecz miasta, z którym się utożsamiają. Obecna na spotkaniu Skarbnik Miasta przedstawiła wpływy do budżetu miasta z udziału w podatkach w ciągu ostatnich lat. Ten rok zapowiada się wyjątkowo obiecująco. Sami Mieszkańcy również ocenili inicjatywę bardzo pozytywnie: To bardzo fajna inicjatywa i sprzyja temu, by więcej mieszkańców rozliczało się na miejscu. Mam nadzieję, że dzięki konkursowi miasto uzyska więcej środków finansowych, powiedział autor zwycięskiego hasła Łukasz Saganowski.

Komisja przyznała trzy nagrody główne oraz wyróżniła pięć haseł.

I miejsce zdobyło hasło „Gdy Redę wskazujesz, wiele zyskujesz” autorstwa Łukasza Saganowskiego. Na II miejscu znalazło się „Mojemu miastu się wiedzie – mieszkam i płacę podatki w Redzie”, autorka hasła Izabela Szymichowska. III miejsce zajęła Monika Jurczyk, a jej hasło brzmi „Z Redą w otwarte karty gram, tu mieszkam i tu rozliczać się mam”.

Skip to content