Zaznacz stronę

XXII FINAŁ WOŚP W ZS NR 1

13-01-2014 | Aktualności, Seniorzy

Dnia 12 stycznia 2014 roku w auli i stołówce Zespołu Szkół nr 1 odbył się XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, grający tym razem na rzecz medycyny ratunkowej noworodków i na osoby starsze. Sztab nasz w tym roku zdołał uzbierać ponad 19,5 tysiąca złotych, a to wszystko dzięki pracy wielu osób.

            Wolontariusze nasi ruszyli wcześnie rano na ulice naszego miasta. Podziwiamy ich za zmaganie się z fatalną pogodą oraz za wytrwałość w zbieraniu datków. Jak co roku mieszkańcy Redy wykazali się ogromną hojnością zarówno wrzucając pieniądze do puszek, jak i wydając je na domowe ciasta w kawiarence oraz na loterii fantowej. Wylicytowaliśmy gadżety podarowane nam min. przez fundację WOŚP, cukiernię Malczewscy, EC Gdańsk oraz lokalnych artystów. „Gwoździem programu” okazała się licytacja piłki podpisanej przez Roberta Lewandowskiego, która osiągnęła kwotę 350 zł. Dziękujemy wszystkim osobom przybyłym tego dnia do auli naszej szkole by podziwiać występy dzieci i młodzieży z ZS 1 , SP 2 i SP 6, pokazy sztuk walki, kabaret SENIORiTA, Dominikę Kwiatkowską z zespołem, Miejską Orkiestrę Dętą oraz tradycyjnie występ zespołu Redzanie. Niezmiernie wdzięczni jesteśmy wszystkim występującym za duży wkład w tegoroczny finał.

            Dziękujemy przede wszystkim młodzieży – 46 wolontariuszom zbierającym pieniądze, prowadzącym finał Marcie Somince i Błażejowi Dzieniszowi (wielkie oklaski dla tego drugiego za brawurowe prowadzenie licytacji), nagłaśniającym imprezę, pracującym tego dnia w kawiarence i loterii, liczącym zgromadzone środki oraz samorządowi szkolnemu. Dziękujemy opiekunom młodzieży : Hannie Kwaśny, Łukaszowi Kamińskiemu, Bożenie Swinarskiej, Mateuszowi Kamińskiemu, Dorocie Szaluś, Anicie Namiotko, Agnieszce Gomułce, Paulinie Staszewskiej, Urszuli Zaworskiej-Wróbel, Joannie Żaczek  i Joannie Gessler.

Na naszej stronie internetowej (www.zs1reda.eu) pojawi się szczegółowa lista wolontariuszy oraz osób zaangażowanych w pomoc w sztabie tego pracowitego dnia i wieczoru.

Do zobaczenia za rok na XXIII finale WOŚP w styczniu przyszłego roku. SIE MA!

Reda4

 

 

Lista wolontariuszy i zaangażowanych w WOŚP

Weronika Wojtczak

Weronika

Paulina Chąciak

Natalia Choińska

Natalia Gąska

Dominika Brzozowska

Szymon Baran

Dominika Sitek

Julianna Ponschke

Karolina Potrykus

Natalia Brzeskwiniewicz

Nicola Bach

Dominika Zasada

Paweł Pohl

Jola Karczyńska

Ola Stępińska

Łukasz Kowalewski

Daniel Grunwald

Adam Majchrzak

Karol Majchrzak

Michał Jurczyński

Paulina Błaszak

Zuzanna Śmiejan

Weronika Runtz

Błażej Dzienisz

Marta Sominka

Krystian Pettke

Daniel Doering

Patryk Dopke

Emilia Łukomiak

Łukasz Zdziaszek

Skip to content