Spektakl teatralny „Emigranci” już w najbliższą niedzielę w Redzie!

25-09-2013 | Aktualności, MDK

EMIGRANCI

spektakl teatralny na motywach dramatu Sławomira Mrożka,

spektakle: 29 września, 5 i 6 października 2013 r.

Teatr w Redzie ul. Łąkowa 36/38 (pierwsze piętro)

Spektakl teatralny „Emigranci” to projekt realizowany przez członków Stowarzyszenia Twórców Kultury „Kulturnatywa” i redzką młodzież.

„Emigranci” to opowieść o dwóch osobach przebywających poza granicami kraju. To dwa odmienne poglądy na rzeczywistość, na tradycję, kulturę i na samą emigrację. Chcemy dzisiaj w dobie globalizacji, jedności, łatwości podróżowania, a także poznawania tego co obce i dalekie zapytać, co dzisiaj, dla pokolenia urodzonego w III RP, znaczą takie słowa jak wolność, kraj, patriota. Odpowiedź
nie jest łatwa i nie jest jednoznaczna. O tym wszystkim opowiadają emigranci – bohaterowie spektaklu.

reżyseria: Piotr Wróblewski

muzyka: Paweł Recki

kierownictwo techniczne: Piotr Negowski

projekt plakatu: Mateusz Koy

OBSADA

Jagoda: Anna Kososka

Max: Błażej Dzienisz

Przygotowania do spektaklu trwały w okresie wakacyjnym. Młodzi aktorzy uczestniczyli w warsztatach aktorskich i ruchowych, a także w dyskusjach o kulturze i sztuce. Projekt został dofinansowany przez Urząd Miasta w Redzie.

emigranci-plakat