Zaznacz stronę

Wizyta z Comeniusa w Turcji – czerwiec 2012

10-06-2012 | Comenius

                 

Wizyta w Turcji

W dniach 4-11 czerwca 2012 w Denizli, w Turcji odbyło się kolejne spotkanie robocze w ramach projektu „Jesteśmy strażnikami fauny i flory”. Wzięli w nim udział dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół z Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Turcji i Polski. Szkołę Podstawową nr 3 w Redzie reprezentowały nauczycielki: Grażyna Napieraj, Mirosława Niewiadomska, Hanna Zwierzycka, Teresa Dopke oraz uczniowie: Adriana Bieschke, Sara Dowgiałło, Mikołaj Lieder, Wojciech Kanikuła i Mateusz Godlewski.
Głównym celem wyjazdu dzieci, które mieszkały u rodzin tureckich, było poznanie kultury i realiów życia w kraju partnerskim, poznanie zainteresowań i aspiracji dzieci i młodzieży z Portugalii, Holandii i Turcji oraz nawiązanie przyjaźni. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim w codziennej komunikacji, uczyli się zrozumienia i poszanowania dla osób o odmiennej religii, tradycjach i zwyczajach, kształcili umiejętności komunikacyjne i społeczne w obcym środowisku.
w efezie
Uczniowie chodzili ze swoimi nowymi przyjaciółmi do szkoły Kayhan Zehra Nihat Moralıoğlu İlköğretim Okulu, uczestniczyli w lekcjach, zajęciach rekreacyjnych, zapoznali się z systemem edukacji w Turcji. Nauczyciele wymienili się pracami uczniów związanymi z fauną danego kraju. Zbiór wybranych przez poszczególne szkoły prac plastycznych, opowiadań i opisów zwierząt zostanie opracowany w formie książki przez szkołę partnerską w Holandii. Nauczyciele obserwowali lekcje, podsumowali dotychczasowe działania oraz zaplanowali działania na kolejne miesiące.
Organizatorzy spotkania zorganizowali wycieczkę krajoznawczą do wspaniałego Pamukkale i Muzeum Hierapolis. W parku ‘Çamlik’ nauczyciele i uczniowie zwiedzili małe zoo i razem uczestniczyli w pikniku, a w Kuşadası zwiedzili malowniczo położoną wyspę, połączoną groblą z lądem. Podczas wędrówki po wyspie wszyscy podziwiali egzotyczne rośliny, których zdjęcia wraz z opisem znajdą się w albumie na temat fauny i flory.
Wizyta w Turcji dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń. Było to trzecie spotkanie grupy partnerskiej. Kolejne odbędzie się w listopadzie, we Włoszech.
Więcej informacji i zdjęć na blogu: reda-denizli.blogspot.com
Tekst: G.N.
w kusadasi w szkole z nowymi DIGITAL CAMERA
Skip to content