Reda Logo

Bip I F Y

Fundusze Europejskie Fundusze Krajowe

Ukraiński Germany United Kingdom Poland

Zwolnienie z opłaty dla zachipowanych i zarejestrowanych psów

16-12-2025 | Aktualności

Urząd Miasta Redy informuje o ważnej zmianie dotyczącej opłat za posiadanie psa. Od stycznia 2026 roku miasto wprowadza zwolnienie z tej opłaty dla wszystkich opiekunów psów, którzy spełnią określone warunki związane z identyfikacją zwierząt.

Zwolnienie obejmie zarówno osoby, które już wcześniej zaczipowały swojego psa lub psy, jak i tych opiekunów, którzy zdecydują się na wykonanie czipowania w najbliższym czasie. Kluczowe znaczenie ma jednak nie tylko samo wszczepienie mikroczipu, lecz także jego prawidłowa rejestracja w ogólnodostępnej bazie danych. Dodatkowym warunkiem skorzystania ze zwolnienia jest przedłożenie w urzędzie odpowiedniego zaświadczenia potwierdzającego wykonanie czipowania oraz rejestrację numeru czipu.

Wprowadzone rozwiązanie ma na celu zwiększenie liczby zaczipowanych i zarejestrowanych psów, co w praktyce ułatwia ich identyfikację, pomaga w szybkim odnajdywaniu zagubionych zwierząt oraz wspiera działania na rzecz odpowiedzialnej opieki nad czworonogami.

Jednocześnie miasto przypomina, że nadal obowiązują dotychczasowe zwolnienia z opłaty za posiadanie psa, wynikające bezpośrednio z przepisów ustawy. Zwolnienie przysługuje seniorom powyżej 65. roku życia prowadzącym jednoosobowe gospodarstwo domowe, osobom z orzeczoną znaczną niepełnosprawnością, opiekunom psów asystujących oraz podatnikom podatku rolnego.

Szczegółowe informacje dotyczące procedury zgłoszenia oraz wymaganych dokumentów można uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Miasta Redy.

Plakat Zwolnienie Od Opłaty Od Posiadania Psa

Przejdź do treści