Zaznacz stronę

VIII MOTOCYKLOWY RAJD PIAŚNICKI

05-09-2025 | Aktualności

Zapraszamy na VIII MOTOCYKLOWY RAJD PIAŚNICKI, który odbędzie się już 7 września!

 

Cele i uczestnicy Rajdu

Głównym celem rajdu jest rozwijanie wiedzy i świadomości o zbrodni dokonanej w Lesie Piaśnickim wśród mieszkańców całej Polski, tak aby pamięć o ofiarach zbrodni ludobójstwa przetrwała i była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Uczestnicy to motocykliści, którym na sercu leży propagowanie wiedzy o Martyrologii Piaśnicy z wielu miejsc naszego województwa i kraju.

Termin i miejsce Rajdu

7 września (niedziela)

Wyjazd o godz. 14:00 z Placu Jakuba Wejhera (rynek) w Wejherowie

do nekropolii w Lesie Piaśnickim.

Przebieg Rajdu

Uczestnicy rozpoczynają rajd o godz. 14:00 w Wejherowie. Przemieszczają się zwartą kolumną motocyklową w kierunku Lasu Piaśnickiego. Na miejscu o godz. 15:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta kapelana zmotoryzowanych MIVA Polska ks. Jerzego Kraśnickiego.

Każdego roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt motocyklistów, ich przejazd ulicami Wejherowa i sąsiednich miejscowości, aż do Lasu Piaśnickiego wzbudza zainteresowanie mieszkańców i mediów.

O godzinie 17:00 organizatorzy zapraszają na boisko sportowe w Leśniewie w Gminie Puck

na koncert zespołu White Room oraz poczęstunek.

 

Rajd Piaśnicki 2025

Przejdź do treści