XII Powiatowe Forum Senioralne w Lęborku z udziałem Redzian

09-10-2024 | Relacje, Seniorzy

W poniedziałek 7 października Lęborskie Centrum Kultury Fregata gościło seniorów powiatu lęborskiego na XII Powiatowym Forum Senioralnym. Jednym z głównych elementów programu artystycznego tego wydarzenia był występ Grupy Teatralnej Reda. Nasi seniorzy zaprezentowali spektakl „Dom burzliwej starości na Hawajach”, który został przyjęty bardzo entuzjastycznie.

Wydarzenie skierowane było do seniorów, miało na celu integrację, edukację, wspieranie aktywnego stylu życia wśród osób starszych. W programie była prelekcja: “Seniorzy w akcji: jak budować dobrostan, pokonywać samotność i cieszyć się życiem na każdym etapie”, które poprowadziła psycholog Natalia Zarańska. Jako atrakcję zapowiedziano spektakl teatralny „Dom burzliwej starości na Hawajach”, w wykonaniu Grupy Teatralnej Reda. Miejscowi seniorzy poznali przed rokiem pierwszą część spektaklu „Dom burzliwej starości” przyjęty bardzo przychylnie, jak się okazało – podobnie jak i część drugą. Forum zakończyła loteria dla seniorów.

Relacja i zdjęcia: Michał Kaczmarek