Wernisaż Pasja tworzenia z niepełnosprawnością bez barier

14-05-2024 | Kultura I Rozrywka

10 maja w Fabryce Kultury  odbył się wernisaż prac powstałych w ramach zajęć plastycznych Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” w Redzie.
Wystawa „ Pasja tworzenia, z niepełnosprawnością bez barier” powstała  pod kierunkiem plastyka i terapeuty Aleksandry Mazurkiewicz – Tiesler oraz rodziców i opiekunów w ramach samorealizacji pasji twórczych i zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Na wystawie można podziwiać różne prace plastyczne m. in. malarstwo, metaloplastyka, decupage na przedmiotach,  malarstwo na szkle, haft krzyżykowy,  ozdoby okolicznościowe związane ze świętami wielkanocnymi i bożonarodzeniowymi. Otwarcia wystawy dokonał dyrektor Fabryki Kultury w Redzie Tomasz Wiśniewski w towarzystwie władz miasta Redy, przedstawicieli Starostwa Powiatowego, wystawiających i zaproszonych gości. W wystawie udział biorą osoby z niepełnosprawnościami: Piotr Szymikowski, Oskar Bojke, Marta Klein, Patryk, Natalia i Wiktoria Bartkowiak, Anna Tarów, Ewelina Klim, Aneta Kujawa, Ewa Grzegorzewska, Marcin Kwidziński, Marcin Maliński, Paweł Stenka, Rafał Stolc. Wystawę przygotowywali rodzice i opiekunowie, pozostali członkowie Stowarzyszenia: Joanna Bartkowiak prezes Stowarzyszenia; Bernadeta Klim w-ce prezes Stowarzyszenia; Aleksandra Mazurkiewicz- Tiesler- plastyk, terapeuta, w-ce prezes Stowarzyszenia; Joanna Bojke skarbnik Stowarzyszenia, Maria Prena, Celina Klein, Ryszard Klein, Katarzyna Tarów, Teresa Szymikowska, Marian Szymikowski, Jadwiga Stenka, Flora Kwidzińska. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” i Fabryka Kultury w Redzie, czynna będzie w godzinach pracy Fabryki do 4.czerwca. br.
Michał Kaczmarek