Spotkanie Młodzieżowej Rady Miasta IX Kadencji

10-05-2024 | Aktualności, Młodzieżowa Rada Miasta

Dnia 9 maja 2024 roku odbyło się VI posiedzenie Młodzieżowej Rady Miejskiej IX kadencji. Obecnych było 14 radnych.
Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kamiński przedstawił sytuację po niedawno przeprowadzonych wyborach samorządowych i przedstawił radnym nowego Burmistrza Mateusza Richerta, prezydium Rady Miejskiej w tym obecnych dziś przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącą Katarzynę Osiecką – Brzeską oraz radnych Weronikę Schroeder i Radosława Fariona. Następnie zgodnie ze statutem MRM Przewodnicząca przeprowadziła procedurę wyboru opiekuna Rady. W wyniku którego jednogłośnie 14 głosami za, wybrana została radna Weronika Schroeder.
Wiceprzewodniczący Rady Jakub Reszczyński wrócił do wniosku złożonego na poprzedniej sesji o wygaszeniu mandatu radnego Miłosza Modzelewskiego. Po krótkiej dyskusji radni jednogłośnie podjęli uchwałę o wygaszeniu mandatu. Prezydium Rady powiadomi kolejną osobę uprawnioną do objęcia mandatu – Filipa Laszczyka o tej sytuacji.
W czasie wolnych wniosków radna Zuzanna Bonin podjęła rozmowę na temat zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na Mościch Błotach, radny Łukasz Szymański zapytał o termin zakończenia budowy rond przy zbiegu ulic Leśnej oraz Gniewowskiej i został poinformowany o jesiennym terminie zakończenia prac.