Redzkie Igrzyska Sportowe Dzieci

13-06-2024 | Relacje

Redzkie Igrzyska Sportowe Dzieci – 03.06.2024r.
Dnia 03.06.2024r. na obiekcie MOSiR Reda przeprowadzono Redzkie Igrzyska Sportowe dla dzieci z redzkich szkół podstawowych. Otwarcia Igrzysk dokonali: v-ce Przewodniczący Rady Miasta Leszek Hebel, Dyrektor MOSiR Reda Jerzy Conradi i Kierownik MOSiR Reda Zbigniew Elwart. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 100 uczniów z pięciu redzkich podstawówek (ZSP nr 1, ZSP nr 2, SP3, SP5 i SP6). Głównym celem zawodów była integracja i dobra zabawa uczniów naszego miasta. Igrzyska odbywały się w kategoriach dziewcząt oraz chłopców. W każdej kategorii znajdowało się po 10 drużyn. Zespoły podzielone były na 10 różnych kolorów dzięki temu łatwiej było uczestnikom w odpowiedniej kolejności uczestniczyć we wszystkich konkurencjach. Młodzi zawodnicy brali udział w zmaganiach: skoku w dal (gdzie sumowano skoki wszystkich zawodników z danej drużyny), skokach w workach 5×20 metrów, przeciąganiu liny oraz sztafecie 5×100 metrów. Za 1 miejsce przyznawano 6 punktów, 2-5pkt, 3-4pkt, 4-3pkt, 5-2pkt i każde kolejne miejsce 1 pkt. W kategorii chłopców rywalizację wygrała drużyna czarna z kompletem 24 punktów na koncie, natomiast wśród dziewcząt najlepszy zespół czarny zdobył łącznie 20 punktów. Warto tutaj podkreślić, że zawodnicy i zawodniczki z każdego zespołu wcześniej nie mieli szansy razem startować w jednej ekipie a składy powstały losowo. Miła atmosfera i wspólna sportowa zabawa na pewno wpłynęła na integrację uczniów redzkich placówek za co dziękujemy przede wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego Warto dodać, że podczas trwania rywalizacji do dyspozycji dzieci były również dmuchańce, popcorn oraz słodki poczęstunek. Wszystko to jedynie za uśmiech. Poniżej składy zwycięzców oraz zdjęcia.

Zwycięski skład dziewcząt:

Elena Tomalczyk SP6