Redzianie chętnie korzystają z roweru Mevo

24-07-2024 | Aktualności, Inwestycje i projekty zakończone

Mevo1

Rośnie popularność roweru miejskiego w Redzie. Tylko w czerwcu odnotowano 2 300 przejazdów na terenie naszego miasta. Rower dostępny jest w Redzie na 17 stacjach, czyli miejscach gdzie można rozpocząć i zakończyć podróż.

„Zachęcam do korzystania z roweru miejskiego przez cały rok i w każdej pogodzie. Pozwala on szybko i wygodnie dotrzeć do celu, ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie oraz zmniejsza zanieczyszczenie powietrza w naszym otoczeniu” – mówi Mateusz Richert burmistrz Redy, częsty użytkownik roweru Mevo. „System działa bardzo dobrze we wszystkich miastach i gminach, które do niego przystąpiły. Mieszkańcy Redy też chętnie korzystają z jazdy na miejskim rowerze, najczęściej na trasie Dworzec PKP – ulica Obwodowa” – dodaje.Od początku funkcjonowania roweru Mevo w naszym regionie, czyli od 16 listopada 2023 r., w samej Redzie odnotowano 8 300 przejazdów. Natomiast statystyki tylko dla czerwca: 2 300 przejazdów (70% w tygodniu, 30% w weekendy), 7,3 tys. przejechanych kilometrów, średni czas przejazdu to 19 minut, średni dystans 3,2 km, a najwięcej podróży odbywa się w godz. 13:00 – 15.00. Najczęściej uczęszczane to stacje Dworzec PKP, Osiedle Przy Młynie, ul. Olimpijska/Obwodowa.

Mevo to najbardziej nowoczesny system roweru miejskiego w Europie, do którego przystąpiło 16 samorzadów Obszaru Metropolitalnego, w tym miasto Reda. Więcej informacji o systemie i aplikacji go obsługującej na stronie metropoliagdansk.pl i rowermevo.pl.

Mevo