Reda stawia na sport – nowy sprzęt dla tyczkarzy

01-08-2024 | Aktualności

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki przekazał Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Redzie kompletny zeskok do skoku o tyczce. To kolejny krok w kierunku rozwoju redzkiego sportu.

Img 2667

31 lipca Redę odwiedził Leszek Migda, wiceprezes Zarządu Pomorskiego Okręgu Związku Lekkiej Atletyki, który spotkał się z burmistrzem Mateuszem Richertem i osobiście nadzorował przekazanie sprzętu dla lekkoatletów. Wcześniej sprzęt służył zawodnikom trenującym na zgrupowaniach w Cetniewie. „Reda stawia na sport i potrzebną do jego uprawiania infrastrukturę. Złożyliśmy wnioski o dofinansowanie trzech projektów: modernizacja boiska wielofunkcyjnego kompleksu Orlik 2012 w Redzie, budowa boiska wraz z niezbędną infrastrukturą na terenie MOSiR w Redzie i budowa kompleksu sportowego Orlik przy SP 6 w Redzie” – wymienia burmistrz.

Img 2666

Dzisiaj jeszcze nieułożony, za kilka tygodni zeskok stanie się miejscem treningu tyczkarzy

Obecnie najbliższy taki zeskok, jak ten przekazany Redzie, znajduje się w Sopocie. Z redzkiego tyczkarze będą mogli skorzystać za kilka tygodni. A jest tu komu trenować. „Z Redą związanych jest wielu świetnych sportowców, także lekkoatletów. Oprócz nich są też m.in. siatkarze, chodziarze, bilardziści czy tenisiści stołowi. Grono powiększa się o młodzież, a i w grupie seniorów mamy kilku mistrzów” – dodaje Mateusz Richert.

Img 2677