Przedszkolaki uczą się jak dbać o ekologię

20-03-2024 | Aktualne informacje o odpadach, Aktualności

14 marca przedszkolaki z „Milo” Akademii Małego Człowieka w Redzie wraz z opiekunami odwiedziły Urząd Miasta, gdzie uczestniczyły w innowacyjnej lekcji ekologii. Grupy 4-5-letnich przedszkolaków z Żabek i  Motylków pod opieką Anety Malys i Ewy Klimaszewskiej, grupa 4-5-letnich Odkrywców z wychowawcą Krystyną Kaczorowską i Olimpią Sierocką, a także grupa 5-letnich Lisków z paniami Weroniką Hebel i Iriną Roszkowską obejrzały prezentacje multimedialne na temat ochrony środowiska. Wysłuchały też ekologicznych pogadanek pracowników Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi na temat prawidłowej segregacji odpadów i ponownego ich wykorzystania w zakładach oraz zakazu spalania śmieci w domowych piecach. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki i łamigłówki, za które otrzymały upominki. Na koniec przedszkolaki zwiedziły zakamarki Urzędu Miasta, w tym :  gabinet Burmistrza Miasta Redy, sekretariat, Salę Obrad Rady Miejskiej, Salę Ślubów oraz Biuro Obsługi Interesanta. Pracownicy urzędu regularnie prowadzą działania ekologiczne w formie zabawy, aby w miły i przyjemny sposób uświadomić dzieciom, jak ważne jest segregowanie odpadów i jakie skutki niesie za sobą spalanie śmieci w piecu.