Zaznacz stronę

Noc Świętojańska

24-06-2024 | Kultura I Rozrywka

23 czerwca w  Miejskim Parku Rodzinnym w Redzie Fabryka zaproponowała mieszkańcom miasta  świętowanie Nocy Świętojańskiej.
Zapoczątkowała sekcja wokalna Fabryki Kultury koncertem białego śpiewu, prowadzoną przez Martę Piasecką. Kolejną propozycją był zespół „Co Słyszał Jesion”  z widowiskiem słowno muzycznym O chłopie oraz czterech talentach przedstawionym przez trójkę artystów Julię Mackiewicz, Marię Laskowską i Konrada Spułę.  Po zmroku zaprezentowała się  kobieca grupa fireshow Mamadoo, do muzyki o różnej dynamice, przedstawiła  spektakl z ogniem  Playing With Fire.
Była to interesująca propozycja Fabryki Kultury na Noc Świętojańską przybyłym do Miejskiego Parku Rodzinnego mieszkańcom Redy.
Michał Kaczmarek

Kobieca grupa fireshow, która swoim nowatorskim podejściem do sztuki tańca z ogniem wyznaczyła nowe kierunki rozwoju tej sztuki w Polsce. Spektakl z ogniem w w ich  wykonaniu to coś, czego nie zapomnisz. Wieloletnie doświadczenie: setki występów na najbardziej wymagających scenach Europy zapewnią Twojemu wydarzeniu profesjonalną, bezpieczną oprawę na najwyższym poziomie artystycznym. PLAYING WITH FIRE to pokaz w którym stawiamy na najbardziej spektakularne ogniowe numery łącząc je w jeden pokaz. Artystki występują do muzyki o różnej dynamice, prezentując choreografie z wykorzystaniem płonących gadżetów. Pojawiają się poi, podwójne poi, liny całopalne, wachlarze, płonące hula-hop a także takie smaczki jak ogniowe parasolki, skakanki, miotacz płomieni, oraz spektakularne iskry.

 

Skip to content