Mityng Lekkoatletyczny dla dzieci i młodzieży

18-06-2024 | Relacje

Reda była gospodarzem Wojewódzkiego Mityngu Lekkoatletycznego dla dzieci i młodzieży. Impreza organizowana w ramach Dni Redy miała na celu promocję sportu wśród dzieci i młodzieży.

W mityngu organizowanym pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Burmistrza Miasta Redy wzięli udział młodzi zawodnicy w kategoriach wiekowych U10, U12, U14 i U16. Rywalizowali w biegach na 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m, w skoku w dal, wzwyż, w rzucie kulą.
Udział w profesjonalnie zorganizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Reda zawodach był dla wielu młodych sportowców pierwszym występem w tak poważnych zawodach.
W konkurencjach rywalizowali nie tylko młodzi lekkoatleci z Pomorza, ale też goście z Łowicza i Lublińca, miast partnerskich Redy.
Podczas mityngu uroczyście odsłonięto odlew dłoni Jarosławy Joźwiakowskiej, srebrnej medalistki olimpijskiej w skoku wzwyż na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie w 1960 roku, mieszkanki Redy.