Dowcip i świetna atmosfera, czyli Narodowe Czytanie w redzkiej bibliotece

11-09-2024 | Kultura I Rozrywka

6 września Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Derdowskiego i Urząd Miasta w Redzie zaprosiły na doroczne Narodowe Czytanie. W inscenizację przygotowaną przez seniorów włączyły się także władze miasta.

Jak zawsze w atmosferze świetnej zabawy i przy żywych reakcjach publiczności czytano wspólną dla wszystkich w danym roku lekturę. W tym roku były to fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „KORDIAN”. Inscenizację spektaklu w MBP przygotował Kolorowy Team UTW Reda, który zaprosił do wspólnego czytania także władze miasta, w tym burmistrza Mateusza Richerta i jego zastępców Dominikę Kudlińską i Janinę Żerańską. Nie zabrakło też radnych, przedstawicieli redzkiego urzędu miasta, środowiska uczniów i Młodzieżowej Rady Miasta.